"Wszystkie zamieszczone teksty są naszego autorstwa. Nie zgadzamy się na kopiowanie ich i rozpowszechnianie w dowolnej formie bez naszej wiedzy i zgody!"

18 kwietnia 2013

Gregg Braden, Lynn Lauber - "Kwantowa więź. Od fizyki do cudów"

KLIK C:

Tytuł: Kwantowa więź. Od fizyki do cudów
Autor: Gregg Braden, Lynn Lauber
Liczba stron: 116

            Fizyka - samo słowo w tytule odpycha, przynajmniej mnie. Myślę jednak, iż tak jak ja lubicie dokańczać rozpoczęte serie, oczywiście te, które zaciekawiły od pierwszej części. tak właśnie mam z Kwantową więzią duetu Braden i Lauber.
            Jest to trzecia część serii Magia Życia.
            Tym razem poznajemy nietypowy duet - Jack'a i Charliego - bliźniaków. Siostry / brata bliźniaka nie posiadam, ale za to mam trzech starszych braci i niekiedy rozumiemy się bez słów. Z opowieści wynika iż relacja pomiędzy bohaterami jest bardzo mocna. Kiedy Charlie, który jest na misji w Afganistanie, wyrusza na patrol Jack widzi, że dzieje się coś złego. Ma wizje ze swoim bratem w roli głównej. Rozpaczliwie próbuje nawiązać z nim kontakt, a na swojej ścieżce spotyka niejakiego Petera Kellera - nauczyciela fizyki, który w tajemnicy przed wszystkimi zajmuje się więziami międzyludzkimi.
Szaleńczo poszukujący zasięgu w laptopie Jack wkrada się do swojej byłej szkoły, spotyka tam właśnie profesora od fizyki i tak nawiązują kontakt. Pan Keller opowiada mu o swoich obserwacjach, obliczeniach ale jednocześnie twierdzi, że to wszystko jest nie możliwe. Jednak Jack przekonuje go, że potrafi za pomocą myśli skontaktować się ze swoim bratem i sprawdzić, czy nic mu nie jest.
            Jak na mój gust to za dużo w tej książce paplaniny o fizyce i innych dziwnych rzeczach, o których nie mam pojęcia. Różne prawa, o których przeczytałam pierwszy raz w życiu - stanowczo nie dla mnie. Zdecydowanie bardziej lubię chemię i biologię (a od września poprzedniego roku nawet matematykę). Sądzę, że Kwantowa więź to najsłabsza i najnudniejsza książka z serii Magia Życia, którą miałam okazje przeczytać.
            Plusem dla niektórych może być to, iż książka zawiera małą ilość stron oraz wielką czcionkę (sprawdzałam - bez okularów dałam radę przeczytać!), jednak dla mnie to minus. Wolę obszerniejsze historie oraz mniejszą czcionkę.
            Komu polecam? Tym, którzy lubią fizykę oraz zawiłe prawa, które rządzą światem. Jednocześnie myślę, iż jest to nie oklepana opowieść, bo nigdy wcześniej nie przeczytałam książki na taki temat. Mam nadzieję, że następna część będzie zdecydowanie lepsza.

Moja ocena: 3/6
Za możliwość przeczytania dziękuję:

Malując przyszłość | Mój najlepszy nauczyciel | Kwantowa więź | Wszystko jest możliwe
6 komentarzy:

 1. Nie przepadam za fizyką, przykro mi to pozycja nie dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Super recenzja. Seria może mi się spodobać i kiedyś chcę się o tym przekonać. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie znam tej serii, ale tematyka fizyki niebyt mnie interesuje. W szkole nigdy nie lubiłam tego przedmiotu i mam do tej pory do niego awersje, dlatego mimo wszytko podziękuje, tym bardziej, że i ty wyrażasz się o tej książce raczej chłodno aniżeli entuzjastycznie.
  Pozdrawiam i dziękuje za odwiedziny.

  OdpowiedzUsuń
 4. Zdecydowanie to nie propozycja dla mnie. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. świetny blog :p
  Obserwujemy?

  OdpowiedzUsuń
 6. Fizyka nas otacza więc jest to niezwykle ciekawa pozycja ale faktycznie nie dla każdego. Raczej nie przeczytam bo nie znajdę dla niej czasu.

  OdpowiedzUsuń

Prosimy o NIE reklamowanie swoich blogów w komentarzach!