"Wszystkie zamieszczone teksty są naszego autorstwa. Nie zgadzamy się na kopiowanie ich i rozpowszechnianie w dowolnej formie bez naszej wiedzy i zgody!"

09 maja 2013

Sophia Max, Lynn Lauber - "Wszystko jest możliwe"

KLIK C:

Tytuł: Wszystko jest możliwe
Autor: Sophia Max, Lynn Lauber
Liczba stron: 112
Moja ocena: 4/6

Sezamie, otwórz się

            Zapewne każdy z Was ma jakieś marzenia. Jedne bardziej realne i możliwe do spełnienia (chociaż pradawni powiadają, że jak coś się chce to można wszystko...), a inne całkiem nierzeczywiste i trudne do spełniania (patrz: nawias poprzedni c;)
            W tej części Magii życia spotykamy grupę ludzi z Cyrku Moskiewskiego, jednak skupiamy się tylko na Jewgieniju Pietrowiczu Woroninie. Jest on magikiem/iluzjonistom, któremu sztuczki na scenie za bardzo nie wychodzą, ale marzy o tym by być lepszym i dorównać swoim idolom. Jego marzeniem jest dostanie się do Magicznego Zamku, ale do tego trzeba mieć odpowiednie umiejętności.
            Pewnie do miejscowości, w których mieszkanie od czasu do czasu przyjeżdża cyrk, tak i w tej historii się stanie, ale opowieść będzie rozgrywać się z punktu widzenia podróżujących cyrkowców, którzy mają różne marzenia, ale łączy ich praca i zachowują się jak jedna wielka rodzina.
            Cyrkowcy wyruszają w tournee po Europie, jednak to jest tylko praca i nie mogą "oblewać" swoich występów. Wracając do Woronin, widzi on, że nie jest najlepszy w tym co robi. Bierze się za siebie i wszystko idzie ku dobremu. Pewnego dnia dostaje tajemniczy list, jest to list pochwalny. Niestety bohater nie wie, że to intryga stworzona przez jego kolegów i koleżanki tylko po to, aby móc "poimprezować". Woronin dostaje więcej takich listów, jego coraz bliższa koleżanka Swietłana  wyczuła o co w tym chodzi, ale nie powiedziała mu prawdy.
            Z występu na występ bohater swoje sztuczki wykonywał coraz lepiej, pod koniec tournee dostał kolejny list, ale ten okazał się prawdziwym...
            Według mnie jest to historia, która ma uświadomić potencjalnemu czytelnikowi to, że warto marzyć i dążyć do ich spełnienia. Niby taka krótka historia, ale przekazuje pewne wartości, mniej lub bardziej ważne. Mojego życia nie odmieniła, ale uświadomiła, że (powtórzę się po raz kolejny) warto marzyć, a żeby były one jeszcze bardziej realne - działać.


Za możliwość przeczytania dziękuję:

1 komentarz:

  1. Wartościowym książką nigdy nie mówie nie :)

    OdpowiedzUsuń

Prosimy o NIE reklamowanie swoich blogów w komentarzach!