"Wszystkie zamieszczone teksty są naszego autorstwa. Nie zgadzamy się na kopiowanie ich i rozpowszechnianie w dowolnej formie bez naszej wiedzy i zgody!"

28 października 2012

Dr Wayne W. Dyer, Lynn Lauber - "Mój najlepszy nauczyciel – od nienawiści do miłości"Tytuł: Mój najlepszy nauczyciel – od nienawiści do miłości
Autor: Dr Wayne W. Dyer, Lynn Lauber
Ilość stron: 104

            Na początku powiem, że pierwsza z książek, w serii Magia życia podobała mi się znacznie bardziej. Może dlatego, że główna bohaterka była młodsza. Nie wiem, ale jestem zadowolona również z tego, że przeczytałam tą książkę.
            Poznajemy Ryan’a Kilgore, czterdziestopięcioletniego ojca i męża. Doktora z kilku dziedzin nauki, m.in. z socjologii i ekologii. W pierwszym rozdziale bohater jest w trakcie podróży na pogrzeb swojej babci – matki swojego ojca, którego nigdy nie poznał. Po tym tragicznym wydarzeniu Ryan’a bardziej męczą myśli na temat ojca. Jest rozczarowany, zły. Zamiast widzieć błędy w sobie – widzi je w innych.
            Ma wspaniałą żonę i syna, na początku dziwiłam się, że Sophie od niego nie odeszła. Nie mam męża, bo jestem na to za młoda, ale wątpię czy wytrzymałabym z takim człowiekiem. Ryan nie używał przemocy wobec swoich najbliższych, co to to nie, ale nie potrafił okazywać im uczuć.
Dla Logana, swojego syna nie potrafił być ojcem. Prawie w ogóle z nim nie rozmawiał.
            W końcu nasz bohater jedzie na zjazd, na którym ma wygłosić swój wykład i od przyjazdu na miejsce zaczyna się jego przemiana. Zapytacie, czy na dobre, czy na złe. Nie odpowiem wam, przeczytajcie sami.
            Historia jest krótka, ale bardzo dużo się w niej dzieje. Nie chcę za bardzo opisywać fabuły, bo zdradzę wam koniec, a tego nie chcę.
            Powiem wam tylko to, że jeśli chcecie lub przeczytaliście Malując przyszłość, to Mój najlepszy nauczyciel powinien również znaleźć się na liście „obowiązkowych lektur” : )
Ta książka, podobnie jak poprzednia, jest również napisana łatwym językiem, zrozumiałym dla każdego i po raz kolejny śmiem stwierdzić, że jest to lepsza z pozycji Studia Astropsychologii.


W skład serii Magia życia wchodzą:
1. Malując przyszłość. Od tragedii do szczęścia – Louise L. Hay, Lynn Lauber
2. Mój najlepszy nauczyciel. Od nienawiści do miłości – Dr Wayne W. Dyer, Lynn Lauber
3. Kwantowa więź. Od fizyki do cudów – Gregg Braden, Lynn Lauber (premiera w listopadzie 2012)


Moja ocena: 5/6

Za książkę dziękuję:


5 komentarzy:

  1. Nie czytałam jeszcze żadnej z części,ale zachęciłaś mnie do tego,żeby sięgnąć po pierwszą część :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Jeśli będę mieć okazje na pewno przeczytam. :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Nie jestem przekonana do książek tego wydawnictwa, ale tą chętnie przeczytam :)

    OdpowiedzUsuń

Prosimy o NIE reklamowanie swoich blogów w komentarzach!