"Wszystkie zamieszczone teksty są naszego autorstwa. Nie zgadzamy się na kopiowanie ich i rozpowszechnianie w dowolnej formie bez naszej wiedzy i zgody!"

29 grudnia 2012

Raymond Buckland - "Wielka księga komunikacji z duchami"

KLIK :)

Tytuł: Wielka księga komunikacji z duchami
Autor: Raymond Buckland
Liczba stron: 392


             Czasami, a nawet bardzo często nasz świat wydaje mi się śmieszny. Ilu ludzi tyle różnych zdań na temat duchów, UFO czy też innych nadprzyrodzonych istot i zjawisk. Chociaż niektórzy nie wierzą w krwawą Mary to i tak boją się wypowiedzieć jej imię przed lustrem. Czyż to nie śmieszne? Zapieramy się, że takie, można powiedzieć, dziwne zjawiska nie istnieją, a i tak odczuwamy strach. Żadną specjalistką nie jestem i wierzę, że na pewno jakieś inne „byty” oprócz nas zamieszkują nasz świat, dlatego wychodzę z założenia, że lepiej z nimi nie zadzierać ;P
            Kontynuując, nasza wyobraźnia jest napędzana strasznymi obrazami zjaw przez seriale i filmy jakie oglądamy, np. Zaklinaczka dusz albo Nie z tego świata (oba seriale polecam i bardzo lubię, choć oglądam sporadycznie). Myślę, że większość społeczeństwa podświadomie ufa telewizji, choć tak nie powinno być. Jeśli spośród was znalazł się ktoś odważny (odwaga często mylona z głupotą, ale cóż…) i chce zasmakować bycia medium i porozumiewania się z duchami to Wielka księga komunikacji z duchami jest dla was!
            W pierwszym momencie książka przemówiła do mnie swoją piękną szatą graficzną, na każdej stronie znajduje się, nie wiem jak to określić, szare obramowanie, więc nie mamy do czynienia ze zwykłą białą kartką, tylko czymś, można powiedzieć, ładniejszym. Swego czasu bardzo interesowałam się voo doo, duchami i innymi zjawami, ale mi minęło, trochę o nich wiedziałam, ale dostałam tę książkę i zaspokoiłam swoją ciekawość o wiele cennych wskazówek.

            Poradnik ten dzieli się na lekcje, jest ich aż siedemnaście, każda z nich jest wyczerpująca. Widać, że autor zna się na tym i w bardzo łatwy sposób chce nam przekazać najważniejsze informacje dotyczące rozmawiania z „drugą stroną”. Po każdej lekcji znajdziemy listę pytań, na którą powinniśmy odpowiedzieć, by zobaczyć, czy czytaliśmy z uwagą. W pozycji tej znajdziemy również wiele ilustracji oraz ćwiczeń.
            Nie chcę opisywać co znajdziecie w książce, bo moim zdaniem to bez sensu, jeśli jest ktoś zainteresowany taką tematyką to polecam sięgnąć po tą książkę albo napisać do nas na facebooku albo na maila, a wówczas odpowiem na wasze pytania.
            Moim zdaniem pan Buckland napisał naprawdę kawał dobrego poradnika, ostrzega nas przed niebezpieczeństwami, które mogą nas spotkać, oraz informuje o tym, że jeśli nasze zamiary będą „czyste” to i nam się nic nie stanie.

Moja ocena: 5/6


Książkę otrzymałam dzięki uprzejmości:

4 komentarze:

 1. Nie przepadam za poradnikami, a już o takiej tematyce to w ogóle...

  OdpowiedzUsuń
 2. to jest pozycja, która mnie interesuje :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Książka wydaje się bardzo ciekawa. Może kiedyś będę mieć okazje się z nią zapoznać.
  Pozdrawiam i życzę udanego Nowego Roku! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie praktykuję komunikacji z duchami, ale interesuję się parapsychologią... bardzo możliwe, że kiedyś zapoznam się z tą pozycją, choćby z ciekawości :-)

  OdpowiedzUsuń

Prosimy o NIE reklamowanie swoich blogów w komentarzach!