"Wszystkie zamieszczone teksty są naszego autorstwa. Nie zgadzamy się na kopiowanie ich i rozpowszechnianie w dowolnej formie bez naszej wiedzy i zgody!"

18 sierpnia 2012

Najbliższe zapowiedzi

A więc dziś troszkę inaczej. Ta notka przybywa do Was z zapowiedziami książek, które niebawem ukażą się wydawnictwach. :>


Pierwsza zapowiedź to "Lekcje francuskiego" napisana przez Ellen Sussman. Książka wydana zostanie w oprawie miękkiej przez Wydawnictwo Literackie w przybliżonej dacie 24.08.2012 czyli już niebawem. :) A książka nie jest gruba a wręcz przeciwnie dość cienka, bo tylko 306 stron.


"Lekcje francuskiego" to żywiołowa opowieść o jednym dniu z życia szóstki młodych ludzi. W paryskiej kawiarni spotykają się lektorzy języka francuskiego - Nico, Chantal, Philippe. Młodzi, piękni, żądni przygód. Przed nimi dzień zajęć i nieprzypadkowo ich uczniami okażą się zagubieni Amerykanie. Pogrążeni w nieszczęściach bohaterowie szybko odzyskują formę: wystarczy spotkać interesującą osobę, dać się porwać, zapomnieć o wszystkim.
W ciągu jednego dnia wszystko może się zmienić, zwłaszcza w namiętnym Paryżu. Trójka Amerykanów - Josie, Riley i Jeremy - zjawia się w mieście miłości z różnych powodów. Młoda nauczycielka Josie decyduje się na podróż, bo chce zapomnieć o śmierci kochanka. Riley, energiczna, ale sfrustrowana matka i żona, walczy o to, by odzyskać porozumienie ze swoim mężem. Jeremy podpatruje na planie filmowym swoją żonę - wielką gwiazdę - i stwierdza ze smutkiem, że się od niej coraz bardziej oddala.
Ellen Sussman żartobliwie i orzeźwiająco opowiada o przyjemnościach, które może przynieść każdy dzień. To smakowita podróż w głąb miasta i... erotyki. Książka tętni rozkoszą, jaką daje podróż w nieznane, zauroczenie i seks!
Prawa do ekranizacji powieści wykupili już Bob Shaye i Michael Lynne.

`Dwójka Amerykanów i Amerykanka odkrywają Paryż u boku atrakcyjnych nauczycieli języka francuskiego i zostają przyłapani, w drugiej powieści Ellen Sussman, na jednym, pełnym pożądania dniu... Autorka opowiada o wydarzeniach ze świeżością. Dzięki świetnej obsadzie drugoplanowej i nieoczekiwanym wglądom w przeszłość bohaterów, pisarka wychwytuje tajemniczość, która towarzyszy malowniczym spacerom i porywom namiętności.`
Publishers Weekly

`Ostre, pełne erotyki i nieoczekiwanych zwrotów historie trzech młodych nauczycieli języka francuskiego. Josie i Nico, Riley i Philippe, Jeremy i Chantal - to nie postaci z powieści "chick-lit" czy z hollywoodzkiego filmu. Przypadkowe spotkanie w zwykły dzień stanie się dla nich początkiem ważnych życiowych zmian.`
Shelf Awareness

`Lekcje francuskiego subtelnie przenoszą czytelników do serca Paryża i jego mieszkańców. Powieść przypomina jak wspaniale zmienia się nasze życie dzięki podróżom.`
Booklist

`Zmysłowy wypad do miasta miłości.`
Kirkus Pisarstwo

`Sussman jest eleganckie i orzeźwiające. Lekcje francuskiego to przepiękna podróż.`
San Francisco Magazine

Mam nadzieję, że nie będę długo czekać aż przeczytam tą książkę. Kto wie, może nawet zaopatrzę się we własny egzemplarz tej książki patrząc po cenie w internetowej księgarni Gandalf okazuje się być dość kuszącą propozycją. :)Następną książką, która się niebawem ukaże jest " Piąta pora roku" napisana przez Mons Kallentoft. Intrygujący opis, ciekawa okładka, dobra cena, wydana przez Wydawnictwo REBIS. Zapowiada się dobrze. :D A ukaże się 21.08.2012r. Na tą książkę też mam ochotę. ^^


"Podczas wędrówki po lesie pewna rodzina natyka się na okaleczone zwłoki kobiety. Na jej ciele widoczne są ślady tortur. Inspektor Malin Fors momentalnie łączy te zajścia ze sprawą Marii Murvall: młodej kobiety, zgwałconej i brutalnie pobitej, znalezionej w lesie kilka lat temu i umieszczonej w klinice psychiatrycznej, gdzie w milczeniu walczy z głęboką traumą. Malin przez przypadek spotyka lekarkę ze szpitala w Lund, która opowiada jej o podobnym przypadku. Maria zdaje się być tylko częścią znacznie większej układanki. Malin, od dawna ogarnięta obsesją dojścia do prawdy na temat przerażającej przeszłości Marii, zamierza rozwikłać tę sprawę, i to za wszelką cenę."


 Mons Kallentoft - urodził się w roku 1968. Dorastał w Linköpingu (Szwecja). Do kariery pisarza dochodził przez pracę w reklamie i dziennikarstwo. Debiutował w roku 2000 powieścią Pesetas, za którą otrzymał nagrodę Katapultpriset, przyznawaną przez Związek Pisarzy Szwedzkich. Potem napisał jeszcze kilka dobrze przyjętych przez krytykę książek obyczajowych, m.in. powieść "Food Noir". "Ofiara w środku zimy" (REBIS, 2010) natychmiast zdobyła uznanie krytyków oraz czytelników i trafiła na pierwsze miejsca list bestsellerów.
"Ofiara w środku zimy"i "Śmierć letnią porą" Monsa Kallentofta należały do najpopularniejszych powieści wydanych przez REBIS w 2010 roku.


Książkę będzie można również kupić w księgarni internetowej  Gandalf. Do czego serdecznie zachęcam. :)

Ostatnią zapowiedzą na dziś jest "A jeśli ciernie". Autorką jest Virginia C. Andrews. Przybliżoną datą tej książki jest 17.09.2012. Książka już o dość dobrej liczbie stron jak dla mnie, czyli 432 strony. Tę książkę również znajdziecie >>TUTAJ<<   W atrakcyjnej cenie według mnie.

"Mijają lata. Cathy po swych małżeńskich perypetyiach ma dwóch synów, Jory'ego i Barta. To oni opowiadają dalszą historię. Cathy i jej ukochany brat Chris żyją obesnie w związku i adoptują dziewczynkę. Tymczasem do domu obok wprowadza się pewna starsza pani, która interesuje się synami Cathy. Bart często ją odwiedza. Wkrótce dostaje od lokaja tajemniczy dziennik. Lektura zmienia chłopca nie do poznania..."


Czy słyszeliście już o tych książkach? Co o nich sąsidzie po zapowiedziach? Zainteresowały was?  Piszcie w komentarzach. :)


1 komentarz:

  1. Nie słyszałem o tych książkach, ale wszystkie wydają mi się interesujące. Nawet ten kryminał!:)

    OdpowiedzUsuń

Prosimy o NIE reklamowanie swoich blogów w komentarzach!