"Wszystkie zamieszczone teksty są naszego autorstwa. Nie zgadzamy się na kopiowanie ich i rozpowszechnianie w dowolnej formie bez naszej wiedzy i zgody!"

06 lipca 2012

Sylvia i Paul Botheroyd - Celtowie


Autorzy: Sylvia i Paul Botheroyd
Liczba stron: 130 stron
Książka została wydana w 2005 roku przed Wydawnictwo Studio Astropsychologii.


Ostatnimi czasu dużo spotykam się z motywem celtyckim. Sama mam kilka wisiorków, które wyglądają jak celtykie. Rzadko je noszę. Zainteresowałam się tą książką, ponieważ chciałam się dowiedzieć co skrywa i poszerzyć swoją wiedzę na temat Celtów.


 "  Kilka tysiącleci przed narodzeniem Chrystusa jedno z plemion Europy zmieniło oblicze starego świata. Dzisiaj jego duch zdaje się być mitem, legendą i tajemnicą. Istnieli jednak naprawdę, zaś ich mądrość, wiedza i tradycja tajemna ukryta jest we wciąż na nowo odkrywanych rytuałach i zaklęciach. Noszą miano Celtów, strażników Natury. Kim byli naprawdę? Jakie były ich rytuały, śpiewy, eposy i zaklęcia? Może byli barbarzyńcami, jak piszą o nich starożytni twórcy? Czy też nosicielami przedwiecznej duchowości, za jakich wznawani są dziś? "Jeśli interesuje cię taka tematyka to ta książka jest dla ciebie! :) Ja byłam ciekawa co autorzy napisali tutaj o tytułowych Celtach, ponieważ ja sama o nich wiem bardzo mało.

Kim byli celtowie? Trudno do końca powiedzieć, ponieważ ci z przed 2500  laty nie pozostawili po sobie żadnych własnych wizerunków jak na przykład Grecy czy Rzymianie. Dzisiejsi Celtowie, Irlandczycy, Szkoci, Walijczycy, mieszkańcy wyspy Man i Kornwalii, Bretończycy żyją znów 1500 lat później albo na zachodzie Europy, lub też rozsiani po całym świecie, głównie w obu Amerykach, Australii lub Nowej Zelandii.

W tej książce przeczytamy również o językach celtyckich czy też o nowoczesnych celtach. Książka jest interesująca i warta uwagi. Nie jest napisana trudnym językiem, szybko i przyjemnie się ją czyta. Mi przypadła do gustu. :)Za możliwość poszerzenia swojej wiedzy na temat Celtów dziękuję Wydawnictwu Studio Astropsychologii. :) 


3 komentarze:

 1. Zawsze mnie ciekawiły takie celtyckie klimaty,ale nigdy nie miałam okazji się z nimi bardziej zaznajomić ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No w takim razie polecam tą książkę. :)

   Usuń
 2. Już chciałem napisać, że książki tej nie przeczytam, bo to wydawnictwo jest dla mnie okropne i wydaje takie książki, że szkoda gadać, ale tę książkę o Celtach z chęcią bym przeczytał. :)

  OdpowiedzUsuń

Prosimy o NIE reklamowanie swoich blogów w komentarzach!