"Wszystkie zamieszczone teksty są naszego autorstwa. Nie zgadzamy się na kopiowanie ich i rozpowszechnianie w dowolnej formie bez naszej wiedzy i zgody!"

07 lipca 2012

Sonia Choquette - „Jak rozbudzić swoją duszę?”


Tytuł: „Jak rozbudzić swoją duszę?”
Autor: Sonia Choquette
Wydawca: Wydawnictwo Studio Astropsychologii
Ilość stron: 322


Pod tytuł tej publikacji brzmi: Podręcznik treningu parapsychologicznego, och, uwielbiam psychologię, nawet jeśli przed tym wyrazem jest przedrostek „para”.
Według mnie podręcznik ten ma kilka wad i zalet, ale od początku.

„Ten podręcznik to trening zdolności parapsychologicznych, którego celem jest rozszerzenie Twojej świadomości i połączenie się z intuicją i wyobraźnią oraz odkrywanie osobistej ścieżki wiodącej do Twojego najskrytszego JA, czyli DUSZY.”

Myślę, że do wybrania tej książki skłoniła mnie moja intuicja. Autorka stworzyła dla nas dwunastotygodniowy trening/program, dzięki któremu mamy odkryć nasze zdolności parapsychologiczne.
Moim zdaniem wielkim minusem tej publikacji to opowieści nieraz ciągnące (przynajmniej dla mnie) w nieskończoność. Zamiast praktycznych wskazówek autorka opowiada nam o jej problemach w szkole, ponieważ od najmłodszych lat posiadała takie zdolności. Natomiast na plus są dokładnie opisane różne zagadnienia, które pomagają nam zrozumieć sens całego „treningu”. Autorka zaczyna „pracę” z nami od podstaw, czyli od przekonania nas do codziennej medytacji, która jest bardzo potrzebna, a każdy tydzień/rozdział kończy „sprawdzaniem postępu”. Dzięki tej publikacji możemy również nauczyć się jak używać kart do tarota.

Sądzę, że „Jak rozbudzić swoją duszę” byłaby ciekawsza, gdyby autorka powstrzymała się od przytaczania co chwilę swoich historii, których nie miałam ochoty czytać. Cieszyłabym się bardziej, gdyby ta publikacja była bardziej psychologiczna niż parapsychologiczna. : )

Moja ocena: 3+/6

Za książkę dziękuję:

9 komentarzy:

 1. Tytuł mi się podoba, wszystko co parapsychologiczne może być ciekawe ;D

  OdpowiedzUsuń
 2. Wydaje się fajna,jednak ze względu na słabą ocenę odpuszczę sobie. ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie lubie czytać tego typu poradników (?) . Raczej nie przeczytam :)
  Mam pytanie : Sama kupujesz książki ?
  Pozdrawiam i zapraszam :*
  booksloovers13xd.blogspot.com
  ( nowa notka )

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Akurat wszystkie książki, które recenzuję dla wydawnictwa Studio Astopsychologii dostałam od nich, ale najczęściej książki wypożyczam z biblioteki. Rzadko kiedy mam pieniążki na kupowanie książek. C:

   Usuń
 4. Interesuje się już od dosyć dawna parapsychologią i innymi "podkategoriami" czasami kupuję książki z tej tematyki, jednak ta mnie jakoś nie przekonała, zwłaszcza, że Twoja ocena jest również dosyć niska.:)
  Pozdrawiam,
  lowcy-ksiazek.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Przydałoby mi się takie cudeńko. Gdzie można kupić?
  recenzentka-fawelotte.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. http://www.talizman.pl/jak-rozbudzi-swoj-dusz-p-6596.html :)

   Usuń

Prosimy o NIE reklamowanie swoich blogów w komentarzach!