"Wszystkie zamieszczone teksty są naszego autorstwa. Nie zgadzamy się na kopiowanie ich i rozpowszechnianie w dowolnej formie bez naszej wiedzy i zgody!"

09 lipca 2012

Leszek Matela - Runy i ich zastosowanie

Autor:  Leszek Matela
Tytuł: Runy i ich zastosowanie
Liczba stron: 145
Książka została wydana przez Studio Astropsychologii w (1998 - pierwsze wydanie) 2004 (IV wydanie - to posiadam) a zakupić książkę możesz w sklepie TALIZMAN. :)
 

 Książek o runach jest wiele. Jednak wybrałam tą z pośród wielu. Dlaczego? Nie wiem jakoś intuicyjnie. Myślę, że jeśli chodzi o poszerzanie swojej wiedzy właśnie nad taką tematyką jest dużo lepsze niż czytanie Wikipedii. Generalnie runami zainteresowałam się po przeczytaniu "Darów Anioła", bo tam był właśnie wątek runiczny jednak miał on coś związenego z runami lecz był bardziej wymyślony przez autorkę. " [...]Książka jest jest unikalną publikacją dotyczącą zastosowania run m.in. dla zdrowia i wzmocnienia organizmu. Runy mają bowiem tą zaletę, że są niezwykle prostym systemem pozwalającym czerpać ze swego bogactwa każdemu człowiekow, który się z nimi zetknie.[...]"


W tej publikacji możemy przeczytać czym są runy oraz o jej historii. Skąd pochodzą najstarsze runy. Samo słowo "run" w języku staroskandynawskim znaczyło tajemnica. Istnieje Pieśń Odyna o osiemnastu runach. Zapoznamy się również z alfabetem runicznym oraz ich znaczeniem.

Znaki runiczne poprawiają w nasze zdrowie dlatego jest warto od czasu do czasu zrobić sobie gimnastykę runiczną. :D Znaki runiczne są również używane we wróżeniu. W książce możemy przeczytać i obliczyć sobie jaka jest nam przypisana runa. Moją liczbą osobistą jest 1, więc runa to FEHU - pierwsza runa- czyli moją szczęśliwą liczbą jest 1, planetą Merkury, metalem rtęć, kolorem jasno-fioletowy (a co ciekawe, bo chcę malować pokój na lawendowy, ale z szarym xP ) fioletowy oraz żółty - akurat lubię te kolory i razem się fajnie komponują. :D No i jeszcze mogłabym wymienić szlachetne kamienie i dziwięki dla mojej liczby osobistej, ale to już jest średnio ciekawe. ^^" Jak widzimy, runy mogą znaleźć również i w naszych czasach zadziwiająco szerokie zastosowanie. Okazują się być one czymś pożytecznym dla człowieka na progu XXI wieku. Stanowią bowiem cząstkę wiedzy naszych przodków. Wiedzy, który nie powinna być zapomniana, gdyż stanowi żywe świadectwo bogactwa duchowego naszej wspólnej europejskiej kultury. Nie należy traktować posługiwania się runami jako rodzaju zabiegu magicznego. Są one raczej uniwersalnym systemem odwołującym się do archetypów tkwiących w głębokich pokładach naszej psychiki. Przywołanie ich, jak wynika z prac znanego badacza ludzkiej podświadomości Carla Gustawa Junga, nie tylko uruchamia ogromne pokłady potencjalnej energii, ale równiż umożliwia głęboki kontakt ze swerą intuicji człowieka." 
Książka jest napisana ciekawie. Ba! Sam wątek run jest dla mnie ciekawy. Łatwo i szybko się ją czytać.  Myśle, że jeśli jesteście ciekawi o co chodzi z runami i w ogóle to jest pozycja, która wam pomoże poszerzyć swoją wiedzę. I zachęcam do jej przeczytania. Ja poszerzyłam swoją wiedzę i jestem z tego zadowolona, bo nie jestem już "zielona" w temacie run. Jeśli zechcecie (a warto jest) przeczytać tą książkę to mam nadzieję, że się ona wam spodoba i może nawet wypróbujecie runicznej gimnastyki. :P


Za możliwość przeczytania i poszerzenia swojej wiedzy serdecznie dziękuję Wydawnictwu Studiu Astropsycholoii. :) 1 komentarz:

Prosimy o NIE reklamowanie swoich blogów w komentarzach!