"Wszystkie zamieszczone teksty są naszego autorstwa. Nie zgadzamy się na kopiowanie ich i rozpowszechnianie w dowolnej formie bez naszej wiedzy i zgody!"

05 lipca 2012

Linda Chapman - "Mój sekreny jednorożec. Podniebny lot" Recenzja napisana na potrzeby zakładu z Martynką, jeśli nie chcecie - nie czytajcie :)
Tytuł: „Mój sekretny jednorożec. Podniebny lot”
Autor: Linda Chapman
Wydawca: Wydawnictwo Adamus
Ilość stron: 122


Po raz trzeci spotykam się z Lauren Foster i jej kucyko-jednorożcem Szafirem. Tym razem główna bohaterka będzie zmagać się z problemami swojej przyjaciółki Jessiki. Mama dziewczynki umarła, gdy ta była jeszcze mała, a jej tata niedługo bierze ślub z Sally. Narzeczona Jack’a (Jack – ojciec Jessiki) przyjeżdża do ich domu z swoją córką Samantą. Dziewczynka jest bardzo niemiła dla przyjaciółki Lauren i ta postanawia uciec z domu. Dzięki magii jednorożca i nowo odkrytej zdolności Szafira, Jessika wraca do domu.

Jak to zdolność i czy ślub Jack’a i Sally się odbędzie – przekonajcie się sami czytając trzecią część serii Mój sekretny jednorożec zatytułowaną Podniebny lot.

Moim zdaniem, Linda Chapman w prosty sposób pokazuje, że założenie nowej rodziny, ślub któregoś z rodziców nie jest „końcem świata” i, że pomimo problemów wszystko się jakoś układa. Pokazuje też, że prawdziwi przyjaciele są zawsze z nami i gdy ich potrzebujemy, oni chętnie nam pomogą.

Ilustracje, które znajdują się na kartach książki, pomagają nam wyobrazić sobie jak wyglądają poszczególni bohaterowie, ponieważ od pierwszej części historia ta uboga jest w wszelkie opisy, ale przecież to książka dla dzieci, więc nie będę od niej wymagać nie wiadomo jakich rozbudowanych opisów. Niemniej jednak Mojego sekretnego jednorożca polecam Waszemu młodszemu rodzeństwu albo jakimś innych dzieciom, które darzycie sympatią.

Pozdrawiam Was serdecznie, Ola

Moja ocena: 4/6

3 komentarze:

 1. Na pewno tego nie przeczytam. A na czym polega ten zakład?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jędrzeju, gdybym nie musiała to też bym tego nie przeczytała. :)
   Zakład polega na tym, że mamy z Martyną przeczytać całą serię i napisać do każdej części recenzję. Kto pierwszy ten lepszy, chyba. W sumie to nie wiem co jest nagrodą, ale zakład to zakład. :P

   Usuń
 2. Książka raczej nie dla mnie, nie miałabym nawet komu jej przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń

Prosimy o NIE reklamowanie swoich blogów w komentarzach!