"Wszystkie zamieszczone teksty są naszego autorstwa. Nie zgadzamy się na kopiowanie ich i rozpowszechnianie w dowolnej formie bez naszej wiedzy i zgody!"

18 lipca 2012

LURLENE McDANIEL- "POZWÓL MI ODEJŚĆ"


Hej!
Są wakacje są i wiec wyjazdy. Ponieważ w piątek wyjeżdżam na jakiś czas i nie będę miała dostępu do internetu do  20 lipca postaram się napisać 3 recenzje. Dziewczyny (Draqulo i Kapturku) nie przyzwyczajajcie się do takiej ilości rezcenzji z mojej strony :)
A teraz książka.


AUTOR: Lurlene McDaniel
TYTUŁ: Pozwól mi odejść
WYDAWNICTWO: Lucky
ROK WYDANIA: 2008
TŁUMACZENIE: Katarzyna Gerasimiuk
LICZBA STRON: 160

Głównym bohaterem jest Nathan Malone, chłopak, który nigdy nie uczęszczał do szkoły. Do tej pory uczyła go matka Karen w domu, jednak po urodzeniu bliźniaczek: Audrey i Abby. Dlatego Nathan musi ukończyć klasę maturalną w liceum publicznym w Atlancie. Jest on tym bardzo podekscytowany, gdyż dzięki temu może "być bardziej normalny" i wyrwać się spod intensywnej matczynej opieki. Do szkoły chodzi on ze swoim najlepszym przyjacielem, Skit'em.

Już pierwszego dnia, nieomal zalicza stłuczkę na szkolnym parkingu. Jednak gdy poznaje kierowcę harleya jego życie zupełnie się odmienia. W jego życie wstępuje Lisa Lindstrom. Dziewczyna jest bardzo piękna i tajemnicza, która prowadzi rozrywkowy tryb życia. Nikomu nie pozwala zbliżyć się do siebie i każdemu chłopakowi daje kosza.

Nathan jednak jest bardzo zdeterminowany by osiągnąć swój cel i poznać sekret Lisy. Bardzo się cieszy, gdy okazuje się uczęszczają razem na zajęcia literatury światowej i kursu powieściopisarskiego pana Fullera. 

Podczas imprezy po meczu chłopak choć trochę poznaję Lise. Jednak już następnego dnia unika go. Nathan jednak cały czas stara się z nią spotykać. Nie wie on, że Lisa skrywa sekret, który dotyczy jej życia. Jednak Nathan śledzi ją i poznaję jej tajemnicę w szpitalu. Wkrótce Lisa poznaje także nieszczęśliwy sekret Nathana.

Nie chcę tak dużo opisywać, gdyż każdy powinien przeczytać tą książkę.Autorka trzyma czytelnika w niewiedzy aż do pewnego momentu. Dzięki temu spodziewamy się dobrego zakończenia, ale jest inaczej. Ja przeczytałam ja dzięki Martynie i Oli, z którymi wybrałam się do biblioteki. I dziękuję Im za to :).
Książka ta porusza temat ciężkich chorób, przed którymi nie ucieknie nawet mlody człowiek. Opisuje tam przeżycia osoby chorej, jak i jej bliskich, którzy szukają jakiejś szansy ratunku.
Naprawdę polecam tę książkę, gdyż jest ona przeznaczona dla każdego czytelnika.

3 komentarze:

  1. Recenzja krótka, ale myślę, że warto przeczytać tę pozycję. :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie chciałam zdradzić całej fabuły a i książka jest krótka.

    OdpowiedzUsuń
  3. Książka faktycznie ciekawa warta uwagi.

    OdpowiedzUsuń

Prosimy o NIE reklamowanie swoich blogów w komentarzach!