"Wszystkie zamieszczone teksty są naszego autorstwa. Nie zgadzamy się na kopiowanie ich i rozpowszechnianie w dowolnej formie bez naszej wiedzy i zgody!"

18 lipca 2012

MEG CABOT- "PORZUCENI"


 AUTOR: Meg Cabot
TYTUŁ: Porzuceni
WYDAWNICTWO: Amber
ROK WYDANIA: 2011
 TŁUMACZENIE: Agnieszka Kabula i Agata Kowalczyk
LICZBA STRON: 320

Pierce Oliviera wraz z matką przeprowadza się na Isla Huesos- wyspę na Florydzie. Chcą zacząć życie od nowa, po rozwodzie i po wypadku. Dwa lata wcześniej, piętnastoletnia Pierce wpadła do basenu i umarła. Jednak w dziwny sposób znów wróciła do świata żywych. Teraz siedemnastoletnia dziewczyna stara się  dopasować do tego świata. Jednak On jej w tym nie pomaga.

Gdy Pierce trafiła na dziwną plaże ujrzała dwie kolejki. Czekały one na prom. Jednak strasznie długa, składała się z krzyczącego i przepychającego się tłumu. Pierce trafiła do drugiej kolejki, spokojnej i krótkiej. Jednak zobaczył Go. Jechał na czarnym koni wzdłuż plaży. Wyskoczyła mu na spotkanie i to doprowadziło ją do nieszczęścia.

Pierce pamięta go z pogrzebu dziadka. Pomógł jej uratować martwego ptaka. Jednak dlaczego on cały czas wygląda tak samo, mimo że była ona wtedy małą dziewczynką?

Dziewczyna obecnie jest jedną z uczniów programu Nowe Drogi. Wraz z kuzynem, Alex'em uczęszczają do liceum i wolą pozostać w ukryciu. Jednak Pierce zwraca na siebie uwagę popularnej części uczniów. Postanawiają oni, by dołączyła ona do nich podczas Nocy Trumien, starej tradycji szkolnej. Pierce po jakimś czasie, dzięki pomocy zarządcy cmentarza, pana Richarda Smith'a, że zwyczaj ten jest powiązany z Nim- John'em. Dowiaduję się także że prześladują ją Furie- chcą one jej śmierci. Musi ona wybrać, komu ma zaufać.

Każdy dział tej książki zaczyna się od cytatu- utworu Dante'go "Piekło". Wszystko wskazuje na to, że powstanie także kontynuacja tej ksiażki.

Meg Cabot jest znana z pisania romantycznych komedii dla nastolatków i dorosłych. Jej najsławniejsza seria to zekranizowany z Anne Hathaway w roli głównej "Pamiętnik księżniczki". Polecam także "Śledztwo z lekką nadwagą".

8 komentarzy:

 1. Nie miałam styczności z twórczością tej pani prócz przeczytaniu bodajże 6 części już dosyć dawno temu "Pamiętnika Księżniczki", które muszę przyznać wówczas mi się podobały. ;d Ta książka jest raczej nie dla mnie, nie moje klimaty. ;)
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jej kontynuacja powstała już jakiś czas temu, czytałam ją po angielsku :) Ciekawe kiedy u nas wyjdzie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Książkę czytałam jaki czas temu, jednak pamiętam, że moment, na którym zakończono mnie wkurzył! Tak długo trzeba czekać na ciąg dalszy! Całość jednak bardzo mi się podobała, a Tobie? Jeśli nie obrazisz się za konstruktywną krytykę (sama kiedyś zaczynałam i rady bardzo ceniłam), to proponowałabym zamieszczać Twoją opnię o książce - co było w niej dobre, a co nie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękuję za radę, w kolejnej recenzji postaram się opisać plusy i minusy książki

  OdpowiedzUsuń
 5. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam smaka na tą książkę, ale niestety chyba będę zmuszona czekać na nią do świąt.. ;/

  OdpowiedzUsuń

Prosimy o NIE reklamowanie swoich blogów w komentarzach!