"Wszystkie zamieszczone teksty są naszego autorstwa. Nie zgadzamy się na kopiowanie ich i rozpowszechnianie w dowolnej formie bez naszej wiedzy i zgody!"

03 marca 2012

"Nevermore. Kruk" Kelly Creagh

TYTUŁ: "Nevermore. Kruk"
AUTOR: Kelly Creagh
WYDAWNICTWO: Jaguar
LICZBA STRON: 520
CZAS CZYTANIA: ok. 3h
TŁUMACZENIE: Jacek Drewnowski
O AUTORCE: "Kelly Creagh to przesympatyczna młoda kobieta, pasjonatka twórczości Edgara Allana Poego, dobrej kawy oraz starożytnej sztuki tańca brzucha. Jest nie tylko pisarką, ale również profesjonalną tancerką i instruktorką. Jej debiutancka powieść "Nevermore" spotkała się z bardzo pozytywnymi opiniami czytelników. Kelly mieszka wraz ze swoją szaloną terierką Annabel w Louisville w Kentucky, gdzie pracuje nad drugim tomem opowieści o Varenie i Isobel zatytułowanym "Enshadowed"


"Czirliderka i got?
Że co?
Nevermore?
Muszę to przeczytać!"
Tak to się zaczęło. Potem zapomniałam o tej książce, do czasu, kiedy z moimi kochanymi przyjaciółkami nie poszłam do biblioteki. Ujrzałam grzbiet tej książki i obudził się mój instynkt "Bierz to!".
Wzięłam.
Jak wspominałam wcześniej, "Nevermore. Kruk" autorstwa Kelly Creagh opowiada historię (miłosną oczywiście) cziliderki Isobel Lanley i gota (gotha, nie wiem jak napisać ten wyraz, więc posłuże się "spolszczoną wersją) Varena Nethers'a.
Połączył ich projekt na język angielski. Tematem mieli być umarli poeci, akcja utworu toczy się w okolicach dnia Halloween, stąd też ten temat.
Nasi bohaterowie, a raczej Varen, zdecydował, że ich prezentacja będzie przedstawiać życie i twórczość Edgara Allana Poe'a.
Podczas tworzenia ich zadania następuje wiele różnych wydarzeń, podczas, których młodzi do siebie się zbliżają.
Varen zawsze i wszędzie ma ze sobą swój brulion/notes (czarny oczywiście), w którym zapisuje...no właśnie to wyjaśnia się dopiero pod koniec książki, więc nie będę Wam odbierała możliwości przekonania się samym. :)
W tej lekturze autorka zaczerpnęła wiele inspiracji z wierszy Pana Poe'go, które są również umieszczone w książce.
Niestety naszym młodym nie jest dane być razem. Czemu?
Przeczytajcie sami!
Książkę polecam w stu procentach. Teraz czekam tylko na dalsze cześci,  o ile takowe się pojawią. Nie radzę Wam pomijać jakiś fragmentów tej książki, ponieważ można się pogubić.
Napisane raczej łatwym językiem. Piękna okładka. :)
Pomimo tego, że ma ponad pięćset stron, to czyta się jednym tchem, dlatego przeczytałam ją w około 3 godziny.

1 komentarz:

  1. Ja też kocham tą książkę! Kupiłam ją od razu, kiedy mogłam i spędziłam z nią Święta, słuchając przy tym "Emily not, not gone" <3

    (I tak, możesz pisać "gotha" ;) )

    OdpowiedzUsuń

Prosimy o NIE reklamowanie swoich blogów w komentarzach!