"Wszystkie zamieszczone teksty są naszego autorstwa. Nie zgadzamy się na kopiowanie ich i rozpowszechnianie w dowolnej formie bez naszej wiedzy i zgody!"

21 marca 2012

Alysson Noel - "Aura"

TYTUŁ: Aura
AUTOR: Alysson Noel
WYDAWNICTWO: Wydawnictwo Dolnośląskie
LICZBA STRON: 192
TŁUMACZENIE: Maria Jaszczurowska
ROK WYDANIA: 2011


Z pewnością, co niektórzy z Was z panią Noel spotkali się podczas czytania serii "Nieśmiertelni", w której główną bohaterką była Ever Bloom. Teraz czas na spotkanie z Riley, młodszą siostrą Ever, która zginęła w wypadku i przeszła na "drugą stronę mostu". Riley długo zwlekała z przejściem na drugą stronę, ponieważ za wszelką cenę chciała odzyskać swoje życie sprzed wypadku, ale niestety nasza bohaterka zamieniła się w ducha.
Riley znajduje się w Tu i Teraz, miejscu, gdzie trafiają wszyscy, którzy przeszli na drugą stronę. Każdy ma tu jakąś misję do wypełnienia. Pewnego dnia dziewczyna idzie do szkoły, w której ma poznać inne duchy, oraz nauczyć się żyć. Nasza bohaterka zostaje Łowcą Dusz.
Łowca Dusz, to ktoś, kto pomaga innym duszom przejść na drugą stronę. Poznaje chłopaka o imieniu Bodhi, który wprowadza ją w tajniki bycia Łowcom.
Jej pierwszym zadaniem jest Promienisty Chłopiec, czy jej się udało? Nie zdradzę Wam zakończenia.
Chociaż to lektura dla dziewcząt młodszych ode mnie, ponieważ Riley ma dwanaście lat, ale niektóre jej teksty były tak zabawne, że śmiałam się czytając.
Książka opowiada o problemie zaakceptowania nowej sytuacji, której musimy się poddać oraz o oporze i strachu. Nie warto się poddawać, nie warto się bać. Trzeba przezwyciężyć to czego się boimy i iść naprzód.
„Aura” to pierwsza część serii o Riley Bloom, którą polecam dla młodszych osóbek, na przykład w wieku naszej bohaterki, czyli około dwunastu lat. Książkę czyta się szybko oraz zawiera łatwe słownictwo. : )

2 komentarze:

  1. Nie ciągnie mnie do takich książek.

    OdpowiedzUsuń
  2. @Jędrzej44, no cóż...każdy na swój gust. :) A poza tym na tym blogu same baby są, to co my mamy recenzować? :P + Dziękujemy bardzo za komentarz. :)

    OdpowiedzUsuń

Prosimy o NIE reklamowanie swoich blogów w komentarzach!