"Wszystkie zamieszczone teksty są naszego autorstwa. Nie zgadzamy się na kopiowanie ich i rozpowszechnianie w dowolnej formie bez naszej wiedzy i zgody!"

17 marca 2013

Thorsten Havener - "Wiem co myślisz"

Autor: Thorsten Havener
Tytuł: Wiem co myślisz
Liczba stron: 208SEKRET CZYTANIA W MYŚLACH            Moja pierwsza myśl jak ujrzałam tytuł tej książki? SOOKIE STACKHOUSE!
Ci z was, którzy oglądali "Czystą krew" albo czytali serię o Sookie, wiedzą o co chodzi, ale i tak wytłumaczę.
Otóż panna Stackhouse to młoda osoba, która żyje w świecie, gdzie każdy wie o istnieniu wampirów, a ona sama potrafi czytać w myślach (nie czytałam JESZCZE tej serii, ale obejrzałam prawie wszystkie sezony, więc jak coś to tylko potrafię opowiadać na podstawie ekranizacji ;])
            Jednak autorowi tego poradnika nie chodzi o takie czytanie w myślach jakie prezentuje przytoczona wcześniej bohaterka albo... Edward z "Zmierzchu". NIE NIE NIE, Panu Havener chodzi raczej o bardziej psychologiczny i wizualny efekt.
Kapturek, co to ten wizualny efekt? - zapytanie, a ja odpowiem - mimika, ruchy ciała, ustawienie stóp, ułożenie ramion, rozszerzanie/zwężanie źrenicy i wiele, wiele innych czynników wpływające na to, że autor bez problemu rozszyfrowałby Twoje zamiary.
            Pan Thorsten po kolei otwiera przed nami wrota tajemniczego świata czytania w myślach, zaczyna wprowadzając nam i wyjaśniając na czym to wszystko polega, potem zdradza nam sekrety tego jak odczytywać ruchy i mimikę twarzy rozmówcy. Pokazuje, że nie tylko ruch, ale także słowa mają wielkie znaczenie.
Wyjaśnię poszczególne słowa i to jak one wpływają na przekaz, w połączeniu z poruszaniem się dostajemy pełny przekaz, czyli to, o czym myśli osoba z którą rozmawiamy.
            Autor przytacza również przykłady z swojego prywatnego życia, a także z tego "na scenie". Lubię, kiedy autorzy wpuszczają nas na chwilę za kulisy swojej pracy i życia, myślę, że to nadaje książce wiarygodności. Znajdziecie również przeróżne ćwiczenia pomagające w sztuce czytania myśli.
            Co mogę jeszcze powiedzieć o tej publikacji?
Na pewno jest ona dla wytrwałych w dążeniu do celu, ponieważ lektura do najłatwiejszych nie należy, jeśli chcecie się czegoś nauczyć. Jak wspominałam kilka zdań wcześniej w książce znajdziecie przeróżne ćwiczenia pomagające oraz uświadamiające niektóre sprawy.
Polecam również ciekawskim, bo można trochę wynieść z tego poradnika i przenieść to na pole towarzyskie. Myślę, że nabycie wiedzy, która jest zawarta w książce skorzystacie wy i wasi przyjaciele! Możecie bawić się, a także ćwiczyć odczytywanie znaków.
Polecam!

Moja ocena: 4/6Za książkę dziękuję:

3 komentarze:

 1. Trochę mnie zaciekawiłaś, czytanie w myślach, fajna sprawa :P

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. ta pozycje niestety nie dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Może być ciekawa o ile nie pisze o tym o czym pisało wielu innych autorów przed nim ... .

  OdpowiedzUsuń

Prosimy o NIE reklamowanie swoich blogów w komentarzach!