"Wszystkie zamieszczone teksty są naszego autorstwa. Nie zgadzamy się na kopiowanie ich i rozpowszechnianie w dowolnej formie bez naszej wiedzy i zgody!"

19 lutego 2013

Eric Harrison - Naucz się medytować

Autor: Eric Harrison
Tytuł: Naucz się medytować
Wydawca: Studio Astropsychologii
Liczba stron: 192Myślę, że większość z was lubi się rozluźnić po ciężkim dniu w pracy, czy po szkole. Dla jednych rozluźnieniem są dodatkowe zajęcia, a dla innych przeczytanie książki. Tak czy siak, lubimy ten stan.
Dla mnie sposobem na odstresowanie się jest spędzenie czasu z bratankami, pogranie w gry z nimi albo wyjście na spacer. Jednak od dłuższego już czasu zainteresowała mnie medytacja. Zawsze myślałam, że to głupie powtarzanie sylab z zamkniętymi oczami. Cóż, siedzenie po turecku jakoś nie przemawia do mnie.

Chociaż przeczytałam kilka książek o tej tematyce, to jednak moja wiedza była zbyt uboga, teraz po lekturze Naucz się medytować mogę z przekonaniem, naprawdę 200 procentowym, powiedzieć, że wiem wszystko co chciałam.

Pan Harrison tłumaczy na czym polega medytowanie i pisze o wypróbowanych przez niego technikach. Przytacza zdarzenia, a także wypowiedzi osób z którymi miał styczność by pokazać jak nie medytować i nakierować czytelnika na prawidłowy  tor.

Jeśli myśleliście, że medytacja ogranicza się tylko do siedzenia po turecku i mamrotania sylab to grubo się mylicie! Autor uświadamia, że pozycja naszej relaksacji zależy tylko od nas, jednak nie zaleca leżenia na łóżku, ponieważ możemy zasnąć. :)
Twierdzi, że medytacja to stan umysłu i ciała, ale żeby wszystko wyszło w miarę dobrze potrzeba treningu. Jeśli denerwuje ciebie powtarzanie mantr (OM, AM, itp.) możesz wykorzystać afirmacje. W omawianej przeze mnie pozycji znajdziecie również wiele minimedytacji, których autor używa na swoich zajęciach. Eric Harrison chce przekazać, że relaksować można  się wszędzie: w autobusie, stojąc w korku, czy gdziekolwiek indziej, gdy najdzie nas taka ochota.

Myślę, że właśnie od  tej książki każdy, kto chce zapoznać się bliżej z tematem medytacji, powinien zacząć. Nie czytałam lepszej od niej i na dodatek dużo się dowiedziałam. Polecam z czystym sumieniem dla laików takich jak ja.

Moja ocena: 5/6


Za książkę dziękuję:

~~~~~~~~~~

Mam nadzieję, że spodoba się wam:

3 komentarze:

 1. Również jestem laikiem w tej kategorii;) Moze kiedyś książka wpadnie mi w ręce, to z chęcią się z nią zapoznam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo dobra książka dla osób dopiero zaczynających przygodę z medytacją :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak na razie nie zamierzam zabierać się za medytację, ale za kilka lat, możliwe ;)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń

Prosimy o NIE reklamowanie swoich blogów w komentarzach!