"Wszystkie zamieszczone teksty są naszego autorstwa. Nie zgadzamy się na kopiowanie ich i rozpowszechnianie w dowolnej formie bez naszej wiedzy i zgody!"

05 stycznia 2013

Dr Russ Harris - "Pułapka szczęścia"

KLIK :)

Tytuł: Pułapka szczęścia
Autor: Dr Russ Harris
Liczba stron: 340

„Tajemnica ludzkiego istnienia jest nie w tym, aby tylko żyć, lecz w tym po co żyć”

Pułapka szczęścia – dla mnie tytuł ten był bardzo intrygujący, dlatego zostawiłam sobie lekturę tego poradnika na sam koniec stosiku od Studia.
Pewnie wiele z was doświadczyło jakiś przykrych uczuć, no cóż, jesteśmy ludźmi i doświadczamy wielu przyjemnych, ale również przykrych rzeczy. Jednak nie lubimy doświadczać tych „złych”, odtrącamy je i nie chcemy ich doświadczać. Być może niektórzy z was utracili bliskie sercu osoby i dopiero wtedy odczuły tego „kopa od losu” i smutek był przygniatający.
Autor tego poradnika pokazuje nam jak radzić sobie z niechcianymi uczuciami, wynalazł metodę opartą na akceptacji i zaangażowaniu, czyli ATC. Książkę czyta się bardzo przyjemnie, każdą z opisanych metod, pan Harris opiera na swoich doświadczeniach zawodowych lub prywatnych.
źródło
Poradnik jest podzielony na trzy części, myślę, że zostały one ułożone jak schody. Im pniemy się bardziej w górę tym odczuwamy więcej szczęścia, że za chwile odpoczniemy i będziemy tam, gdzie chcemy.
Czy mi Pułapka szczęścia pomogła? Raczej nie. Mam swoje sposoby radzenia sobie z „bólem”, ale otworzyła oczy na kilka istotnych i ciekawych spraw.
Zdałam sobie sprawę z tego, że należy „przyjąć wszystko na klate” i dać sobie radę, bo przecież nie warto marnować energii, którą możemy wykorzystać na spełnianie marzeń : )

Jeśli czujecie, że cierpicie, przez to, że chcecie być szczęśliwi to zapraszam do lektury. : )

Moja ocena: 4/6

Za książkę dziękuję:

2 komentarze:

  1. Jeśli cierpię to godzę sie z tym i wyciągam z tego, co najlepsze dla mojego rozwoju. Książka w ogóle mnie nie zainteresowała.

    OdpowiedzUsuń
  2. Zawsze w gorsze dni sobie powtarzam: bez nocy nie byłoby dnia, a bez nieszczęścia nie byłoby szczęścia! Godzę się z tym, że czasami jest mi źle. Niemniej jednak interesują mnie takie książki., które zdradzają recepty na życie w zgodzie ze sobą, więc może jak kiedyś natknę się na ten poradnik to do niego zaglądnę.

    OdpowiedzUsuń

Prosimy o NIE reklamowanie swoich blogów w komentarzach!