"Wszystkie zamieszczone teksty są naszego autorstwa. Nie zgadzamy się na kopiowanie ich i rozpowszechnianie w dowolnej formie bez naszej wiedzy i zgody!"

15 września 2012

KERSTIN GIER- "TRYLOGIA CZASU"


W sierpniu w bibliotece znalazłam "Czerwień rubinu", a wcześnie widziałam reklamę tej książki w B2B (szkoda, że już nie ma tego magazynu :( ). Gdy zaczęłam ją czytać nie mogłam się od niej oderwać (co zdarzyło się tylko w kilku przypadkach). "Czerwień rubinu" czyta się naprawdę szybko, chciałam jak najszybciej dowiedzieć się całej prawdy o podróżnikach w czasie. Każdy tom tej trylogii jest według mnie doskonale napisany. Szybka akcja, elementy romansu, tajemnice , podróże w czasie i nastoletnie problemy bohaterki- Gwendolyn sprawiły, że utwory te stały się między narodowymi bestselerami. A już w przyszłym roku będziemy mogli zobaczyć niemiecką adaptację filmową pt. "Rubinrot".


AUTOR: Kerstin Gier
TYTUŁ: Czerwień rubinu
WYDAWNICTWO: Egmont Polska Sp. z o.o.
ROK WYDANIA: 2011
TŁUMACZENIE: Janiszewska Agata
LICZBA STRON: 344

Gwendolyn Shepherd to szesnastolatka mieszkająca w Londynie. Chodzi do dobrej szkoły, ma najlepszą przyjaciółkę Leslie i zwykłe życie nastolatki. Nie to co jej kuzynka Charlotte Montrose. Od dzieciństwa jest ona szkolona na podróżniczkę w czasie, gdyż posiada gen podróży w czasie. Codzienne lekcje manier, tańca, fechtunku, jazdy konnej i wielu innych rzeczy jest ona idealna w każdym calu. Gwen zaś z Leslie uwielbiają oglądać film, robić psikusy i naśmiewać się z nauczyciela angielskiego i historii, pana Whitmana, którego przezywają "pan Wiewiórka". Wszystko się zmienia, gdy Gwen wykonuje niekontrolowany przeskok w czasie. O tym incydencie wie jedynie Leslie. Gwen wmawia sobie, że to nie może być prawdą. Jednak wkrótce wychodzi na jaw, że to Gwenny jest obdarzona genem, a nie Charlotte. Zupełnie nieobeznana w realiach danych epok Gwendolyn wraz z Gideonem de Villiers muszą zakończyć dzieło Strażników, by mogły się spełnić przepowiednie o magicznym przedmiocie ukrytym w chronografie, urządzenie dzięki którym podróżnicy mogą przeskakiwać do wybranego przez siebie czasu. Muszą wczytać krew pozostałych dziecięciu podróżników w czasie do zakończenia kręgu by odkryć tajemnice Strażników.

AUTOR: Kerstin Gier
TYTUŁ: Błękit szafiru
WYDAWNICTWO: Egmont Polska Sp. z o.o.
ROK WYDANIA: 2011
TŁUMACZENIE: Janiszewska Agata
LICZBA STRON: 364


Ciąg dalszy przygód Gwendolyn Shepherd. Jej obawy względem hrabiego są coraz większe, ale nie wie komu zaufać. Z jednej strony miły pan George, który należy do Strażników, może być godny zaufania, ale matka powtarza jej by nikomu nie ufać. Boi się także wyznać Gideonowi, z którym zaczyna ją łączyć uczucie, o swojej zdolności widzenia duchów i demonów. O kłamliwości Strażników przekonują ją także Lucy Montrose (jej kuzynka) i Paul de Villiers, którzy ukradli pierwszy chronograf. Nie chcą oni doprowadzić do zamknięcia kręgu. Uważają, że hrabia de Saint Germain okłamuję Strażników. Gwendolyn musi jednak dalej brać udział w misjach. Jedynymi zaletami tych podróży są chwile spędzone z Gideonem oraz noszenie wspaniałych strojów madame Rossini. Jednak zawsze może liczyć na swą przyjaciółkę Leslie, która stara się poszukiwać informacji dla Gwenny w Google. Dzięki temu Gwendolyn jest coraz bliżej poznania tajemnicy hrabiego.


AUTOR: Kerstin Gier
TYTUŁ: Zieleń szmaragdu
WYDAWNICTWO: Egmont Polska Sp. z o.o.
ROK WYDANIA: 2012
TŁUMACZENIE: Janiszewska Agata
LICZBA STRON: 455

Gwen Shepherd załamuję się po odtrąceniu przez Gideona. Nie chcę ona jednak by Strażnicy dowiedzieli się że coś ich łączyło. W jego towarzystwie staje się chłodna i złośliwa. Leslie pomaga jej przy złamanym sercu, wmawiając jej, że Gideon to po prostu kolejny dupek. Jednak pomimo tego wciąż nie może o nim zapomnieć. W końcu Gideon wyznaje jej że ją kocha. Razem postanawiają odkryć prawdę. Na jaw wyjdzie także prawda o pochodzeniu Gwenny. Ma ona także pomoc z przeszłości: dziadka Lucasa, Lucy, Paula i lady Tilney. Gwenny ukrywa przed Strażnikami drugi chronograf- przechowywany przez jej dziadka dla niej. Dzięki temu Gwendolyn dowiaduję się, że aby użyć kamienia filozoficznego ukrytego w chronografie, musi umrzeć. Gideon za wszelką cenę chce ocalić ukochaną. Razem obmyślają plan, który ma obalić hrabiego.
A oto niemieckie okładki książek (myślę, że są nawet fajne ;)):

Nie wiem czy osoby, które to czytały znalazły jakieś minusy tych książek. Ja w każdym razie jestem z nich zadowolona. Choć chciałabym dowiedzieć się jakie będą dalsze losy Gwendolyn i Gideona oraz Lucy i Paula. Jeśli coś się wam nie podobało piszcie w komentarzach. Jeśli jesteście ciekawi filmowej wersji książki, w sieci można znaleźć już zdjęcia z planu. Premiera "Rubinrot" przewidywana jest na wczesną wiosnę przyszłego roku.


A oto autorka- Kerstin Gier       
Kerstin Gier (ur. 1966) jest niemiecką autorką utworów dla młodzieży i dorosłych. Jest laureatką nagrody Delia (2005 r.) za najlepszy niemiecki romans.


6 komentarzy:

 1. Wszyscy wkoło czytają książki Gier, a ja nigdzie nie mogę ich dostać! Nie spotkałam się jeszcze z żadną negatywną recenzją o jej książkach, co tylko wzmaga mój apetyt. Już wiem co będę chciała na Gwiazdkę ^^

  OdpowiedzUsuń
 2. Muszę w końcu dopaść te książki, bo jestem ich strasznie ciekawa:)
  @Angie Wu O tak, prezent na gwiazdkę już wymyślony:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja chcę to już od dawna przeczytać. :D

  OdpowiedzUsuń
 4. W razie co Nika namawiam mamę na gwiazdkę albo na całą trylogię albo na książkę Niekrytego Krytyka. A w razie co w Tczewie jest w miejskiej na Wyzwolenia ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co jak co, ale na Nowym Mieście są same nowości i najlepsze książki. Tam można dostać wszystko, ale kolejki są niezłe. ;p

   Usuń
 5. Jedyne co przychodzi mi do głowy to kocham!

  OdpowiedzUsuń