"Wszystkie zamieszczone teksty są naszego autorstwa. Nie zgadzamy się na kopiowanie ich i rozpowszechnianie w dowolnej formie bez naszej wiedzy i zgody!"

02 sierpnia 2012

Zbigniew Brześkiewicz - Jak łatwo i skutecznie uczyć się języków obcych


Tytuł: „Jak łatwo i skutecznie uczyć się języków obcych”
Autor: Zbigniew Brześkiewicz
Ilość stron: 144


Strzelam, że większość z Was uczy się kilku języków (oprócz naszego ojczystego). Niemiecki, angielski, francuski, hiszpański, a nawet ostatnio bardzo modny japoński!
Na początku przybliżę swoją historię z nauką języków obcych, więc ja nie zaliczam się do tej grupy ludzi, która lubi się uczyć. Jak już to tylko z biologii, ewentualnie z polskiego. Reszty nienawidzę, bo nie widzę sensu w uczeniu się czegoś na pamięć, a potem zapomnienie tego. Z językami obcymi jest podobnie, nie przykładam się do tego, „idę na żywioł”. Teraz stwierdzicie, „To jak ty zdałaś gimnazjum?”, wielkiej wagi do ocen nie przywiązuję. Moje oceny w zupełności mi wystarczają.
Od pierwszej klasy podstawówki uczę się języka angielskiego, a od czwartej klasy języka niemieckiego (aktualnie jestem absolwentką gimnazjum i przygotowuję się psychicznie do pójścia do technikum). Gdybym miała stwierdzić, który język bardziej mi się podoba to nie wiedziałabym jak odpowiedzieć, ponieważ niektóre rzeczy „idą” mi lepiej z niemieckiego, a niektóre z angielskiego (taa, a za parę lat będę pisać rozszerzoną maturę z angielskiego)…no i zobaczyłam ten poradnik w sklepie talizman.pl. Wiedziałam, że muszę go mieć, a nóż widelec wyczytam coś ciekawego, co się przyda na przyszłość i tak właśnie było!
Na początku muszę powiedzieć (a raczej napisać), że uwielbiam styl pisania pana Brześkiewicza! Łatwo i przyjemnie się czyta. Często odwołuje się on do wspomnianych wcześniej rzeczy, a także wyczerpująco i ciekawie opowiada o podanych zagadnieniach.

Może zamiast opowiadać Wam o wszystkich sposobach „łatwego i skutecznego nauczenia się języków obcych”, opowiem o tej, która przypadła mi najbardziej do „gustu”. Żyjemy w XXI wieku, więc dostęp do zagranicznej prasy, telewizji i radia jest bardzo łatwy, dlatego pan Zbigniew namawia nas do czytania, a przede wszystkim do wsłuchiwania się w ludzi, którzy POPRAWNIE (!!!) mówią w języku, który nas interesuje.
Pomyślałam, że to świetna okazja, żeby przekonać moją mamę do kupna kilku książek w języku angielskim (głównie chcę tylko ten język wykształcić do „perfekcji”), więc „City of bones” C.Clare – WITAJ! : P

Dobra, dobra, koniec tych prywatnych wywodów, przejdźmy do:

PODSUMOWANIE
Jeśli chcecie poprawić swoje umiejętności językowe to sięgnijcie po tą albo inną, ale o podobnej tematyce, książkę! Na pewno znajdziecie jakąś metodę dla siebie i pamiętajcie, że nic nie ma „na pstryknięcie palcami”, potrzeba wytrwałości, samodyscypliny i niestety, ale również koncentracji.
Moja ocena: 5/6

Za pogłębienie wiedzy na temat technik uczenia się języków obcych (i polepszone oceny w przyszłym roku ;] ) bardzo dziękuję: 


___________

Ta recenzja została "zaplanowana" i opublikuje się automatycznie, więc pewnie jestem już gdzieś w drodze do mojego brata albo się pakuję. Wracam jakoś pod koniec sierpnia. Najbardziej jestem niezadowolona z tego, że nie mogłam przeczytać wszystkich książek z poprzedniego stosiku (przecież ich wszystkich nie wezmę! o.o), ale jak wrócę to w pierwszej kolejności wejdę na fejsa, potem na bloggera i wezmę się za komentowanie Waszych ciekawych blogów. Mam nadzieję, że wakacje wam się "udadzą", oby pogoda dopisała! Buziaki, Ola

no i piosenka, którą zaraziła mnie Paulina (Haribo) już dawnoooo! Uwielbiam Flogging Molly i na pewno ich utwory będą mi towarzyszyć w te wakacje :)

5 komentarzy:

 1. Olu czasami Twoja szczerość mnie przeraża. A taka mała prośba pisz częściej, bo lubię czytać Twoje recenzje. W ogóle piszcie częściej wszystkie. ;)
  Muszę sięgnąć po tą książkę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mnie by taka książka się przydała, bo raczej trudno do głowy wchodzą mi języki obce (:

  OdpowiedzUsuń
 3. Chyba nie skorzystam z tej propozycji.

  OdpowiedzUsuń
 4. Hehe, pierwszy fejs. :D Ja sama musze sie wziac za tego bloga, bo go ostatnio niezle zaniedbalam. :( Wybaczycie mi ?

  OdpowiedzUsuń

Prosimy o NIE reklamowanie swoich blogów w komentarzach!