"Wszystkie zamieszczone teksty są naszego autorstwa. Nie zgadzamy się na kopiowanie ich i rozpowszechnianie w dowolnej formie bez naszej wiedzy i zgody!"

03 lipca 2012

Zbigniew Brześkiewicz - "Super pamięć"


Tytuł: „Super pamięć”
Autor: Zbigniew Brześkiewicz
Ilość stron: 284
Rok wydania: 2005

Do wybrania tej pozycji zachęciła mnie myśl, że idę do nowej szkoły. Ponad gimnazjalnej i, że przydałaby mi się jakaś pomoc w nauce.
 
Opis z strony wydawnictwa:
DZIĘKI TEJ KSIĄŻCE, MASZ DUŻE SZANSE, ABY:
- zrozumieć, jak funkcjonuje Twoja pamięć i dowiedzieć się, dlaczego zapominasz;
- wyeliminować denerwowanie się i zwalczyć przygnębienie, głównych wrogów Twojej pamięci;
- stać się bacznym obserwatorem i czujnym słuchaczem;
- rozwinąć swoją wyobraźnię;
- świetnie zapamiętywać: obce słówka, numery telefonów, terminy zaplanowanych spotkań i narad, imiona, nazwiska i twarze, treść czytanych czasopism i książek;
- nauczyć się przemawiać tak płynnie, jak greccy senatorowie.

Przygotowanie niniejszego poradnika zajęło mi wiele miesięcy, a zawarte w nim polskie wersje stosowanych z wielkim powodzeniem na całym świecie systemów mnemonicznych, opracowałem specjalnie na potrzeby tej książki. Była to czasochłonna, ale dostarczająca ogromnej przyjemności i przyczyniająca się do poprawy mojej pamięci praca. Jestem pewien, że studiowanie Superpamięci i zgłębianie zawartych w niej technik również dla Ciebie będzie źródłem satysfakcji i ulepszy Twoją pamięci.


Dzięki tej książce nie tyle co dowiedziałam o wielu technikach zapamiętywania, ale także przeczytałam o wielu ciekawostkach związanymi z naszymi zmysłami.
Ta publikacja „ugina się” od wskazówek i ćwiczeń, dzięki którym nasza pamięć będzie lepiej „działać”. Żeby polepszyć naszą pamięć, moim zdaniem, potrzebujemy dwóch rzeczy :
 • Czasu
 • Chęci
Bez nich na pewno się nie uda. „Super pamięć” składa się z 33 rozdziałów i każdy z nich wnosi co innego. Zaczyna się od banalnych rzeczy takich jak funkcjonowanie pamięci po różne mniej i bardziej skomplikowane systemy zapamiętywania.
Wszystko w książce jest oparte na technice mnemonicznej, która z kolei opiera się na wyobraźni i skojarzeniach. Nie sądzicie, że lepiej się zapamiętuje przez skojarzenia? Tak, właśnie o to chodzi. Ponadto, techniki te są bardzo efektywne i zaoszczędzają nasz czas. Pan Brześkiewicz w swojej książce zwraca się bezpośrednio do nas, co moim zdaniem poprawia komunikacje pomiędzy nim a potencjalnym czytelnikiem. W poradniku tym na koniec każdego rozdziału znajdziemy ważne informacje, które powinniśmy zapamiętać po lekturze każdego z nich, dodatkowo w przyswojeniu wiedzy pomagają nam czasami zabawne przykłady, które przytacza autor.
Myślę, że ta pozycja jest idealna dla każdej osoby, która chciałaby „podreperować” swoją pamięć. 

Moja ocena: 4+/6

Za możliwość poprawienia swojej pamięci serdecznie dziękuję: __________________________
Jeśli ktoś byłby zainteresowany, to >TUTAJ< zamieściłam recenzję do "Mistrza" A. Andrews'a.
aaa, jak mijają Wam wakacje? Macie jakieś plany?
Zapraszam do komentowania

3 komentarze:

 1. Trudno byłoby mi uwierzyć, że taka super pamięć w ogóle istnieje. Masz przed sobą przykład, czyli mnie, osobę, która potrafi uczyć się i uczyć, a potem tak czy siak zawala wszelkiego rodzaju konkursy. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może i nie istnieje, ale kilka technik skupiających się przyda. Taak, jestem strasznie rozkojarzona. Ech, życzę Ci żebyś nie zawalał konkursów. :)
   A poza tym to co, że nie wygrałeś? Ważne, że spróbowałeś! :)
   Pozdrawiam serdecznie i życzę miłych wakacji.

   Usuń
 2. Moja pani z matematyki zawsze krzyczy, że jemy za mało ryb i nic nie pamiętamy z poprzednich lekcji ;D
  Może ta książka przydałaby się do biblioteki :)

  OdpowiedzUsuń

Prosimy o NIE reklamowanie swoich blogów w komentarzach!