"Wszystkie zamieszczone teksty są naszego autorstwa. Nie zgadzamy się na kopiowanie ich i rozpowszechnianie w dowolnej formie bez naszej wiedzy i zgody!"

28 czerwca 2012

Robert Lichodziejewski - "Runy magia i moc - książka + karty"
Tytuł: „Runy magia i moc – książka + karty”
Autor kart: Robert Lichodziejewski
Autor podręcznika / książki : Szymon Augustynowicz
Rok wydania: 2010


Od kilku lat interesuję się, podświadomie, runami. Te interesujące znaki jakoś nie zaprzątały moich myśli, do czasu. Kilka dni temu otrzymałam paczuszkę z książkami od Studia Astropsychologii, gdzie między innymi znalazłam wspaniałą talię kart z symboliką runiczną.
W skład talii wchodzą 24 pięknie namalowane karty, które stworzył Robert Lichodziejewski. Zostały opracowane w oparciu o pierwotny i najstarszy z  alfabetów runicznych.
            Moim zdaniem dopełnieniem kart jest podręcznik do nich dołączony, książka niewielka, ale jaka pomocna! Została w niej opisana dokładnie każda karta. Na kolejnych stronach: znajdziemy imię interesującej nas karty oraz głoskę i żywioł, której odpowiada.
Dowiemy się także jaki talizmanem albo amuletem może się stać.
            Kiedyś runy służyły jako ozdoby, alfabet albo talizmany. Myślę, że w dzisiejszych czasach możemy sobie z nich wróżyć i stosować jako ozdoby. Osoby wtajemniczone a przede wszystkim wierzące i praktykujące magię nie powinny oprzeć się tej przepięknej, jak nie najpiękniejszej polskiej, talii kart runicznych.
Osobom „zielonych” w tych tematach, czyli takim jak ja, proponuję poszukać informacji na ten temat przed zakupem, czy przed zrecenzowaniem, ponieważ moim zdaniem runy to naprawdę interesujący temat. Dopełnieniem "ochów i achów" nad tym zestawem to pudełeczko, w którym wszystko jest zapakowane. Małe i poręczne, w dodatku funkcjonalne, ponieważ wszystko mamy w jednym miejscu. :)

Moja ocena: 5/6

Karty i podręcznik otrzymałam dzięki uprzejmości:


3 komentarze:

  1. Z chęcią się zapoznam. Ten temat także mnie ciekawi. Świetna recenzja.

    OdpowiedzUsuń

Prosimy o NIE reklamowanie swoich blogów w komentarzach!