"Wszystkie zamieszczone teksty są naszego autorstwa. Nie zgadzamy się na kopiowanie ich i rozpowszechnianie w dowolnej formie bez naszej wiedzy i zgody!"

09 czerwca 2012

Piotr Piotrowski - Lilith. Czarny księżyc

Autor: Piotr Piotrowski
Liczba stron: 200
Wydana w 2007 przez Studio Astropsychologii 


Kim jest tytułowa Lilith? 
W mitologii hebrajskiej Lilith występuje jako pierwsza żona Adama. Ustąpiła miejsca Ewie, bo Raj okazał się dla niej więzieniem. Astrologia utoższamia Lilith z Czarnym Księżycem symbolizującym głęboko zakorzeniony w nas ból i cierpienie. Lilith to także potężna siła pozwalająca pokonać lęk, a przez to na nowo odkryć siebie.


W tej książce przeczytamy o różnych aspektach Lilith, jest ona "uciekinierką"z Raju, w którym było jej źle. Zazwyczaj występuje ona jako pierwsza żona Adama. Została stowrzona przez Boga i wcale nie z żebra Adama tylko stworzył Lilith, pierwszą kobietę, dokładnie tak samo jak Adama, tyle że użył w tym celu brudu i błota zamiast czystego pyłu. Nie znajdziemy jednak w obecnej Biblii żadnego framentudotyczącego Lilith.


Nie układało się jej dobrze z Adamem, więc uciekła z Raju, które było dla niej więzieniem. Po ucieczce Lilith skryła się nad Morzem Czarnym, gdzie według tradycji roiło się od lubieżnych demonów, którym rodziła ponad sto dzieci dziennie. Gdy Adam naskarżył się Bogu, że ta uciekła Bóg wysłał trzech aniołów by ci spowadzili ją z powrotem, ale ona nie chciała wracać, więc Bóg ukarał ją sprawiając, że każdego dnia ginęło sto jej dzieci-demonów.


Z początku dobrze się czytało książę, ale gdy zaczęło się o astrologii trochę ciężko było mi przez to przebrnąć. Co jak co, ale dla szesnastolatki, która nie ma bladego pojęcia o astrologii nie była to łatwa książka. Jednak jeśli jesteście zainteresowani o Lilith jaki ma ona wpływ na astologię, w znakach zodiaków to polecam tą książkę. ;)


Piotr Piotrowski to astrolog i filozof. Specjalizuje się w filozofii religii i kultury oraz historii doktoryn i idei astrologicznych. Jest autorem kilku książek m. in.: "Przesłanie Chirona", "Jung i astrologia", " Małe planety w astrologii". Regularnie publikuje swoje artykuły w wielu czasopismach.


Za egrzemplarz recenzencki serdecznie dziękuję wydawnictwu Studio Astropsychologii. ;)

5 komentarzy:

 1. Raczej nie dla mnie. Zresztą skąd wzięła się ta cała Lilith? Nigdy o niej nie mówią ani w kościele, ani na lekcjach religii.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lilith była pierwszą żoną Adama, z tego co pamiętam uciekła z raju.

   Usuń
  2. Ja również nie słyszałam o niej nigdy w kościele ani na religi. Właśnie jak oglądałam serial to tam przewinęła się postać Lilith, która tam była demonem.

   Usuń
 2. Uwielbiam takie książki, z wielką chęcią przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetna recenzja. Z chęcią przeczytam.

  OdpowiedzUsuń

Prosimy o NIE reklamowanie swoich blogów w komentarzach!