"Wszystkie zamieszczone teksty są naszego autorstwa. Nie zgadzamy się na kopiowanie ich i rozpowszechnianie w dowolnej formie bez naszej wiedzy i zgody!"

25 marca 2012

Ann Aguirre - "Enklawa"

AUTOR: Ann Aguirre
TYTUŁ: „Enklawa”
TYTUŁ ORYGINALNY: „Enclave”
TŁUMACZENIE: Joanna Nałęcz
WYDAWNICTWO: Amber
LICZBA STRON: 304
ROK WYDANIA: 2011


Zastanawialiście się nad tym jak będzie wyglądał koniec świata? W swojej książce, Ann Aguirre przedstawia czytelnikowi swoją wizję tego zdarzenia.
Książka dzieli się na dwie części. W pierwszej „Pod ziemią” poznajemy Karo, szesnastoletnią dziewczynę żyjącą w enklawie Collage. W dniu swoich urodzin otrzymuje imię i blizny, które oznaczają tym kim jest, czyli Łowczynią. Od tamtej pory jej zadaniem jest chronić ludzi mieszkających razem z nią. Jej partnerem zostaje tajemniczy Cień, który przed przybyciem do Collage mieszkał na powierzchni. Warto wspomnieć, że wszystkie enklawy znajdują się pod ziemią. Każdy, o ile dożyje, w swoje szesnaste urodziny otrzymuje imię i blizny. Łowcy otrzymują sześć, Reproduktorzy jedną, a Robotnicy dwie.
Pod wpływem pewnych wydarzeń Karo i Cień zostają wygnani z swojego domu i w tym momencie zaczyna się druga część książki „Powierzchnia”.
Bohaterowie zostają złapani przed gang, ale udaje im się uciec. Dołącza do nich Tegan, która również była przetrzymywana przez wilczy gang. Na końcu przyjmują do siebie Stalkera. Między Karo i Cieniem rodzi się uczucie, niestety nie jest do końca powiedziane, czy będą ze sobą, czy też nie.
Tułaczka tych czworga ludzi trwa dosyć długo, ale w końcu udaje im się dotrzeć do zamieszkałego miasta z wielką pomocą Szczęściarza, który ich odnalazł.
Zniszczony Nowy Jork, mutanty, ludzie mieszkający pod ziemią, duża śmiertelność…
Taki świat przedstawia nam autorka. Thriller dla nastolatków. Czy Wam się spodoba? Nie wiem, wszystko zależy od gustu, ale jeśli polubiliście „Igrzyska śmierci”, to myślę, że „Enklawę” też.

„Enklawa” to pierwsza część trylogii Ann Aguirre, którą bardzo polecam. :)


A tak przy okazji, co teraz czytacie? ;>

7 komentarzy:

 1. Nie lubię fantastyki i chyba nie przeczytam, a teraz czytam "Cyfrową Twierdzę" Dana Browna.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja to dzisiaj przeczytałam ;) Książka świetna... takze nie przepadam za fantastyką ale to jest ciekawa i pełna emocji książka. Gorąco polegam ;) Jakie są tytuły kolejnych częśći Enklawy i kiedy pojawią sie na polskim rynku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety nie wiem jakie są tytuły i kiedy mają pojawić się na polskim rynku. Szukałam na stronie wydawnictwa, ale tam nic nie ma. Na ich oficjalnym facebook'u też nie. :c
   Dzięki za komentarz, pozdrawiam! : )

   Usuń
  2. 2 część to patrol, 3 jeszcze nie znam

   Usuń
  3. Trzecia część to "Hord" Nwm jak po Polsku. Chyba "Horda". Zaczełam czytać już trzecią część po angielsku. Polecam :)

   Usuń
  4. Trzecia część to "Hord" Nwm jak po Polsku. Chyba "Horda". Zaczełam czytać już trzecią część po angielsku. Polecam :)

   Usuń
 3. 3 część to "Horde" ale niestety nie ma jeszcze polskiego wydania ;(

  OdpowiedzUsuń

Prosimy o NIE reklamowanie swoich blogów w komentarzach!