"Wszystkie zamieszczone teksty są naszego autorstwa. Nie zgadzamy się na kopiowanie ich i rozpowszechnianie w dowolnej formie bez naszej wiedzy i zgody!"

09 lutego 2012

Cassandra Clare i jej twórczość

Witam Serdecznie.

Dzisiaj chcę podzielić się z Wami moimi odczuciami do co "Darów Anioła", czyli serii książek napisanych przez Cassandrę Clare.

Może na początek kilka słów o samej genialnej autorce, Cassandra Clare to jej pseudonim artystyczny, urodziła się 31 lipca 1973 roku w Teheran. Moim zdaniem mało mówi o swoim życiu prywatnym i za to ją cenię.

Do serii "Dary Anioła" zaliczamy:
Miasto Kości,
Miasto Popiołów
Miasto Szkła,
Miasto Upadłych Aniołów,
Miasto Zagubionych Dusz,
Miasto Rajskiego Ognia

Dotychczas nie wydano jeszcze dwóch ostatnich pozycji. "Miasto Zagubionych Dusz" swoją premierę będzie miało w Ameryce 8 maja tego roku. Nie wiadomo czego można się spodziewać po Polakach, także nie wiem kiedy będzie polska premiera tej książki. Na początku "Dary Anioła" miały być trylogią, na szczęście cudowna pani Clare uszczęśliwiła swoich fanów i postanowiła, że będzie jednak to seria.

Trylogia "Diabelskie Maszyny" wydana później, niż "Dary Anioła", ale opowiada o wydarzeniach sprzed narodzenia, nazwijmy to, współczesnych bohaterów. Jak sama nazwa wskazuje trylogia, to tylko trzy książki
Mechaniczny Anioł,
Mechaniczny Książe
Mechaniczna Księżniczka

I tutaj pojawia się problem, ponieważ "Mechaniczny Książe" został jak narazie wydany w Ameryce, a o polskiej premierze nie słyszałam. Niestety.


Wracając do Darów, opowiadają one historię Clary Fray, która odkrywa swoje prawdziwe pochodzenie, otóż odkrywa iż jest Nocną Łowczynią. Jej matka wszystko przed nią ukrywała. Oczywiście nie obejdzie się bez wątku miłosnego. Clary poznaje Jace'a, Nocnego Łowce i zakochują się w sobie, ale ich uczucie jest zakazane. Czemu? Przeczytajcie sami! :)

Polska to Polacy, a jak Polacy to też kicz. Niestety Polskie okładki tych wspaniałych książek nie dorównują Amerykańskim nad czym strasznie ubolewam. :(

Porównanie okładek: 
 
                   


              
"Miasto Zagubionych Dusz" Niestety polskiej okładki nie znalazłam. :C

"Diabelskie Maszyny" "Mechaniczny Książe"

Nie znalazłam polskiej okładki. :CNa youtubie znajduje się pełno ciekawych trailerów do poszczególnych tomów. Jeśli będziecie mieli ochotę i czas, zajrzyjcie i obejrzyjcie, oraz ostrzegam Was nie oglądajcie polskiego trailera do "Miasta Kości". Porażka Polaków, reżyser chyba nie czytał książki i zrobił ten filmik na "odwal się".Krótkie podsumowanie:

Moim zdaniem Cassandra Clare to najlepsza pisarka na świecie! :)
Uwielbiam czytać jej książki. Polecam Wam wszystkim jej "Dary Anioła", bo ja się zakochałam. Mogę czytać codziennie. :)

Jeśli jeszcze nie czytaliście, mam nadzieję, że chociaż w minimalny sposób przekonałam Was do przeczytania. I tak, wiem, że za dużo w tym poście obraziłam polski naród, ale co ja mogę poradzić, jak to co napisałam jest prawdą?

7 komentarzy:

 1. Okładki polskiego wydania są okropne blee. Obrażanie Polski to nic liczy się szczerość. Ja oczywiście zacofana czytelnicze nie czytałam tej serii a szkoda :( na szczęście da się to zmienić.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja czytałam tylko serie darów anioła ale oczywiście zabieram się za trylogie diabelskich maszyn :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Diabelskie..." nie są aż tak warte uwagi. :) "Dary Anioła" najlepsze <3
   Dzięki za komentarz! :)

   Usuń
 3. UWIELBIAM! Autorkę, "Dary Anioła" i "Diabelskie Maszyny"! Chociaż te ostatnie trochę bardziej od DA ;D Ale co poradzę, skoro XIX-wieczna Anglia to mój konik ;) Ogólnie świat Nocnych Łowców jest niesamowity i już nie mogę doczekać się nowej serii tej autorki osadzonej w tym świecie! Zapowiada się, ja zawsze, ekstra! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Premiera "Mechanicznej księżniczki" w języku angielskim jest przewidziana na 19 marca 2013.
  Oby w j. polskim nie była o wiele później, bo umrę z braku dobrego czytadła!!!!!!!!! B-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Czytałam kocham <3

  OdpowiedzUsuń
 6. Tak uwielbiam te serie, że przeczytałam Mechaniczną Księżniczkę po angielsku - było trudno, ale się opłacało. Oczywiście, czekam na wydanie polskie - upewnię się co do mojego tłumaczenia (-:

  OdpowiedzUsuń

Prosimy o NIE reklamowanie swoich blogów w komentarzach!