"Wszystkie zamieszczone teksty są naszego autorstwa. Nie zgadzamy się na kopiowanie ich i rozpowszechnianie w dowolnej formie bez naszej wiedzy i zgody!"

11 października 2012

Napoleon Hill - Przechytrzyć diabła. Sekret wolności i sukcesu

Autor: Napoleon Hill
Tytuł: Przechytrzyć diabła. Sekret wolności i sukcesu
Liczba stron: 324
Wydawnictwo Studio Astropsychologii
Oprawa: miękka
Wydanie pierwsze z 2012 roku
Książkę możecie kupić w sklepie TALIZMAN 

Dzisiaj przeglądając stronę wydawnictwa natknęłam się na konkurs :) A więc zapraszam do brania w nim udziału. Czasu jeszcze troszkę macie, bo do 19.10.12 r. Klikając na słowo 'konkurs' przeniesiecie się na stronę wydawnictwa, gdzie są wszelkie szczególy dot. konkursu. 


" LĘK jest narzędziem stworzonego przez
człowieka diabła. Pełna ufności wiara w siebie
jest zarówno bronią, którą człowiek pokona
tego diabła, jak i narzędziem, dzięki któremu
uczyni swoje życie triumfalnym. I jest jeszcze
czymś więcej. To więź z nieodpartymi siłami
wszechświata, wspierającymi człowieka,
który wierzy w to, że klęska i porażka są
doświadczeniem jedynie tymczasowym." * - Napoleon Hill


Po wielu latach od napisania książka w końcu odnajduje światło dzienne. Po ponad 90ciu latach od napisania zostaje wydana.
"W 1938r. Napoleon Hill wyjawia, że złamał Kod Diabła zmuszajac go do objaśnienia sekretów. Maszynopis, będący wynikem tego odkrycia, okazał się być tak kontrowersyjny, że przez bardzo długi czas pozostawał w ukryciu. Dopiero siedemdziesiąt lat później został zręcznie oprcowany przez Sharon Letcher z Fundacji Napoleona Hilla i wreszcie ujrzał światło dzienne." 
Książka napisana jak dla mnie prostym językiem, łatwo się ją czyta jednak czasem trzeba się trochę nad nią zastanowić. Miło się ją czyta. Można dowiedzieć się wielu rzeczy. Przyznam się szczerze, że jednak omijałam wtrącenia pani Sharon. Jakoś nie specjalnie byłam nimi zaciekawiona.

Książka niemniej jednak ciekawa choć temat jeden sporny: Czy Napoleon Hill na prawdę rozmawiał z Diabłem? Nie wiem nie mnie to oceniać, jednak zachęcam do zapoznania się z tą pozycją bo na prawdę warto. :) Czasu nie zmarnujcie to jest pewne, jednak na początku możecie się lekko nudzić przy czytaniu o życiu Napoleona zanim rozmawiał on z Diabłem jednak nie pomijajcie tego bo potem się w książce nie odnajdziecie. :) Mi spodobała się ta książka i Wam ją również polecam. :D


Nadal zastanawia mnie fakt jak to rękopis książki mógł leżeć przez tyle lat w ukryciu...


PS. I jak wam idzie w tym roku szkolnym? Bo mi nie tak źle. Myślałam, że będzie gorzej a jest dobrze. Tylko strasznie dużo nauki jest ale jakoś dam radę. Oczywiście wszystko ma swoje skutki i u mnie to taki, że mam mało czasu na czytanie i recenzowanie. :)

PS2.: Co myślicie żeby za jakiś czas dodała recenzję, ale po angielsku.. Będziecie zainteresowani? :)


Trzymajcie się cieplusio w te jesienne dni. U nas zimno ale damy radę! :D

2 komentarze:

  1. Hm, hm... Tytuł mnie zaciekawił i od razu weszłam przeczytać tę recenzje. ;D Książkę na pewno przeczytam, ściągnę sobie e-booka, bo jak na razie nie mam specjalnej chęci ani czasu na czytanie "papierowych" wersji. :C
    A co do recenzji po angielsku to jestem jak najbardziej na tak. Czekam z niecierpliwością. :)
    Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń
  2. Zaintrygowałaś mnie tą recenzją ;D

    OdpowiedzUsuń

Prosimy o NIE reklamowanie swoich blogów w komentarzach!