"Wszystkie zamieszczone teksty są naszego autorstwa. Nie zgadzamy się na kopiowanie ich i rozpowszechnianie w dowolnej formie bez naszej wiedzy i zgody!"

10 września 2012

Esther, Jerry Hicks - "Medytuj a będzie ci dane"


klikając przeniesiesz się do sklepu, w którym
możesz kupić tą książkę :)
Tytuł: Medytuj a będzie ci dane
Autor: Ester, Jerry Hicks
Ilość stron: 160

Wrzesień – miesiąc, przynajmniej dla mnie, bardzo stresowy. I jak tutaj się uspokoić?
Każdy ma swój sposób. Jednym pomaga aromaterapia, inni relaksują się sprzątając – ludzi jest wielu, tak wiele jest metod uspokajania. Z racji tego, że pokój mam wysprzątany na błysk nie wiedziałam co ze sobą zrobić (za dużo myśleć też nie mogę, bo przychodzą same głupie pomysły), sięgnęłam więc na moją kochaną półkę z książkami (eeeej, ludzie!!! Oddajcie mi moje książki! Co za długo, to nie zdrowo! :P) i wyciągnęłam książkę o medytacji. Tak, to jest mój nowy sposób.
            Książka ta została wydana na dwa sposoby (można tak mówić?), w formie normalnej („książkowej”) oraz w formie audiobooka. Na początku sięgnęłam po formę książkową. Wygodnie usiadłam na wersalce i oddałam się relaksującej lekturze. Dowiedziałam się, a raczej potwierdziło się wiele rzeczy, o których miałam świadomość. Na przykład to, że jeśli czegoś bardzo nie chcemy to to i tak się stanie (GRR, ostatnio miałam taki przypadek, jednakże dzięki pomocy moich kochanych koleżanek poradziłam sobie. Dziękuję Nikusiu i Martynko. :*) Wracając do tematu…autorzy przekazują nam podstawową wiedzę na temat tego, o czym należy myśleć podczas medytacji. O tym, że mamy „złączyć się” z wewnętrznym sobą. Nie myśleć o tym co było, ale o tym co jest i poddać się temu.
            Ludzie, możecie uznać mnie za wariatkę i niewiemcojeszcze, ale mi to naprawdę pomogło. Nareszcie zaczęłam normalnie jeść i jest lepiej niż przedtem. Mam wrażenie, że wyciszanie się i skupianie się na oddechu naprawdę pomaga. Pomogło mi, a więc może i wam? Nie chcę was zmuszać to medytacji, co to to nie, ale jeśli jesteście tak samo zdesperowani jak ja to sięgnijcie po tą książkę.
            Dla tych, co wolą słuchać a nie czytać, w „zestawie” jest jeszcze audiobook. Głosy lektorów są bardzo przyjemne i miło się słucha.
            Po lekturze Medytuj a będzie ci dane przekonałam się do jednego: nie warto czegoś mocno pragnąć, bo to przyniesie odwrotny skutek, a tego chyba nie chcemy. : )
           

Moja ocena: 6/6

Książkę otrzymałam od:
Słuchajcie, życzę Wam dużo pozytywnych ocen, a tym, którzy w przyszłym roku kalendarzowym (tym roku szkolnym) będą pisać egzaminy gimnazjalne POWODZENIA. Tak, wiem jaki to stres. Sama przez to przechodziłam. Teraz zgodnie z nową reformą czekają na mnie dwa egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe (jeden w trzeciej, a drugi w czwartej klasie) i oczywiście matura (rozszerzona biologia i j.angielski ^^). Drodzy Gimnazjaliści, do jakich szkół się wybieracie i na jaki kierunek? (Sorki, jestem strasznie ciekawska) i do wszystkich : jak tam pierwsze dni w szkole? : )
Buziaki, Ola1 komentarz:

  1. Książek tego wydawnictwa nie lubię, dlatego zdecydowane pass...
    Pierwsze dni w szkole odbieram bardzo pozytywnie, oby tak dalej :)

    OdpowiedzUsuń

Prosimy o NIE reklamowanie swoich blogów w komentarzach!