"Wszystkie zamieszczone teksty są naszego autorstwa. Nie zgadzamy się na kopiowanie ich i rozpowszechnianie w dowolnej formie bez naszej wiedzy i zgody!"

14 czerwca 2012

JULIE KAGAWA- "ŻELAZNA CÓRKA"


AUTOR:Julie Kagawa
TYTUŁ: Żelazna Córka
WYDAWNICTWO: Amber
ROK WYDANIA: 2012
LICZBA STRON: 304


"Żelazna Córka" jest drugim tomem z serii "Żelazny Dwór".
Kontynuuje ona przygody Meghan Chase.
W "Żelaznym Królu" Meghan składa propozycje zimowemu księciu Ash'owi. W zamian za pomoc w ocaleniu jej brata, pójdzie ona na Mroczny Dwór. Tam czas płynie inaczej niż w świecie ludzi.

Meghan nie wie, czy po powrocie do domu spotka swoich bliskich, czy będę już dawno martwi. Zaczyna żałować swojej decyzji, ale uświadamia sobie także, że zakochała się w synu Mabh. On jednak ignorują ją i poniża przed tronem mrocznej władczyni.

Nikt nie chce jej wierzyć, że istnieje królestwo maszyn. Uznają to za szaleństwo. Meghan jest pewna, że jeżeli nikt jej nie uwierzy dojdzie do zagłady świata magii.

Podczas uroczystości przesilenia zimowego zostaje skradzione berło i zabity następca tronu. Oskarżony o to zostaje Jasny Dwór i król Oberon. Meghan za wszelką cenę chce oczyścić z winy swojego ojca.
Razem z Ash'em, który zostaje uznany za zdrajcę dworu, uciekają z zamku i wyruszają na poszukiwania berła i nowego Żelaznego Króla.

Do tej przygody dołączą bohaterowie pierwszej części- kot Grimalkin i Robin Koleżka. Podczas swojej wędrówki znajdą schronienie w królestwie Leananside, gdzie ukrywają się wszystkie mieszańce. Meghan znajdzie tam rozwiązanie tajemnicy pewnego wspomnienia.

Meghan, Ash i Robin muszą znaleźć berło przed wielką wojną  dworów zanim cały świat magii przestanie istnieć.


Julie Kagawa w "Żelaznym Dworze" łączy elementy "Snu nocy letniej", "Opowieści z Narnii" i "Alicji z Krainy Czarów". Seria ta jak na razie składa się z :
-"Żelazny Król"
-"Żelazna Córka"
-"Żelazna Królowa"
-"Żelazny Rycerz".
Niestety na  dwie ostanie części w wydaniu polskim trzeba jeszcze poczekać.

1 komentarz:

  1. No właśnie, tak mi się skojarzyło z Narnią. Jak dostanę w ręce, może się przekonam.

    OdpowiedzUsuń

Prosimy o NIE reklamowanie swoich blogów w komentarzach!