"Wszystkie zamieszczone teksty są naszego autorstwa. Nie zgadzamy się na kopiowanie ich i rozpowszechnianie w dowolnej formie bez naszej wiedzy i zgody!"

29 kwietnia 2012

Kate Wild - "Feral"
AUTOR: Kate Wild
TYTUŁ: Feral
WYDAWNICTWO: Amber
ROK WYDANIA: 2011
TŁUMACZENIE: Joanna Lipińska
ILOŚĆ STRON: 280
OCENA: 2-/6

Nie będę ukrywać, że Wydawnictwo Amber według mnie wydaje najlepsze książki w Polsce, niestety tym razem bardzo się rozczarowałam.
Fabuła książki jest bardzo ciekawa, poznajemy szesnastoletnią Feral, kadeta mieszkającą w Nowej Atlantydzie, gdzie została wychowna po to, aby chronić miejsce, który było jej domem. Bohaterka była jednym z eksperymentów projektu "Chimera". Naukowcy pomieszali jej DNA z DNA wilka. Pod wpłyem pewnych i niemiłych wydarzeń dla niej, odkrywa, że potrafi przemienić się w wilkołaka.
Chroniąc uciekinera - Crow'a - zabija swojego mistrza. Oboje uciekają z pomocą, najlepszej przyjaciółki Feral, a zarazem medium, Amber. Przed ucieczką główna bohaterka udaje się do Generał Balisarius i oferuje jej, że w zamian za to, że odnajdzie jej syna, nie będzie musiała przechodzić odrodzenia, czyli wymazania wspomnień.

Muszę dodać pare słów o wrogach mieszkańców Nowej Atlantydy - Cieniach. Ich przywódcą jest niejaki Deimos, który nienawidzi Atlantów z całego serca.

Nie miałabym nic do książki, ale jest taki jeden duży mankamet w tej powieści : PRZEWIDYWALNY przebieg akcji. Już po kilku rozdziałach można się domyśleć, co w tym wszystkim robi Boonie Booth - trzydziestoletnia właścicielka Fan Clubu, miejsca, w którym Cienie mogli sie spotykać, a także kim jest tajemniczy przywódca Cieni - Deimos.

Oczywiście nie obyłoby się bez romansu w tle. Kolejna książka o miłości "zmutowanej" dziewczyny do normalnego człowieka i na odwórt. Zauważyłam, że takie książki ostatnio bardzo mnie nudzą i działają na nerwy.

Idealna miłość opisywana w takich książkach dla nastolatek to bujda. Nie mogę zrozumieć, dlaczego pisarze piszące paronormal romance tak się upierają, nudnego już, schematu, że jedno z "zakochanych" zawsze musi być kimś nadprzyrodzonym. Czy nie możnaby napisać książki o dwóch nadprzyrodzonych istotach, które pomimo wszystkiego nadal są razem? Czy każda w każdej historii bohaterowie muszą mieć po szesnaście lat i ciężkie życie za sobą?

Plusem całej tej ksiażki jest język, którym ją napisano. Łatwy i przyjemny. Szybko się czyta.

Książka według mnie nie jest warta polecenia, jednakże ostateczna decyzja należy do Was.Czy przeczytaliście już książkę, która znudziła was po kilku rodziałach?
Pozdrawiam, Czarny Kapturek

3 komentarze:

  1. Nie wiem czy ją przeczytam. Może kiedyś. Na razie niedługo czeka na mnie oderwanie się od paranormal romansów.

    OdpowiedzUsuń
  2. Czytałam tą książkę i wciągnęła mnie . Nie rozumiem napisałaś że nie polecasz jej i po odpowiedziach innych widać że też ją odpuszczają to jest głupota ...

    OdpowiedzUsuń

Prosimy o NIE reklamowanie swoich blogów w komentarzach!