"Wszystkie zamieszczone teksty są naszego autorstwa. Nie zgadzamy się na kopiowanie ich i rozpowszechnianie w dowolnej formie bez naszej wiedzy i zgody!"

26 marca 2012

Harvard Lampoon - Zmrok


Autor : Harvard Lampoon
Tytuł oryginalny : Nightlight: A Parody
Język oryginalny : angielski
Polski tytuł : Zmrok
Tłumaczenie na język polski : Andrzej Leszczyński
Rok wydanie (PL) : 2010
Ilość stron : 160
Wydawnictwo : Świat Książki

O książce:
Słyszałam kilka negatywnych opinii o tej książce, lecz nie sugerowałam się nimi i sama przeczytałam nie zniechęcając się innych zdaniem. Co prawda nie czytałam ani nie oglądałam sagi " Zmierzch " ale " Zmrok " nawet mi się spodobał. Książka a raczej parodia opowiada jak to młoda Belle opuszcza Phoenix gdzie mieszka wraz z matką oraz jej ojczymem. Bohaterka jedzie do ojca, który mieszka w Swotchblade, miasteczku w północno-zachodnim Oreagonie. Gdy już przybywa do miasteczka podejmuje tam naukę. W szkole poznaje ekscentrycznego i zabójczo przystojnego Edwarta Mullena, w którym to się zakochuje. Belle chce na swojej drodze w życiu spotkać wampira, który ją ukąsi. Lecz kiedy poznaje jednak tego prawdziwego wampira czy nie zmieni zdania...? O tym przekonacie się jeśli przeczytacie książkę. Co z Edwartem, który okaże się nie być wampirem..? Czy Belle go zostawi dla innego, prawdziwego wampa? Dowiecie się jeśli przeczytacie, ja nic nie powiem ;p

3 komentarze:

 1. Zacząłem się zastanawiać, po co ludzie piszą takie książki. Najpierw parodia Harry'ego Pottera potem "Zmierzchu". Nie wiem, może z zazdrości, ale "kopia" jest zazwyczaj gorsza. Ciekawe, kiedy zostanie opublikowana parodia "Igrzysk śmierci"?:) Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Hehehe. Ja nawet nie czytałam jeszcze "Igrzysk Śmierci" Mam zamiar przeczytać tylko jeszcze nie wiem kiedy :P
  No ale według mnie to nie jest takie złe a czasem lubię poczytać książki, które są w dziwnym miemaniu śmieszne. Co do parodii o Poterze to pierwsze słyszę..

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam całą sagę "Zmierzch" i nie spodobała mi się, ale mimo tego nie potrafię przemóc się i przeczytać "Zmroku"...może dlatego, że nudzą mnie takie książki? Zdecydowanie nie przeczytam.

  OdpowiedzUsuń

Prosimy o NIE reklamowanie swoich blogów w komentarzach!